Het kabinet vindt dat Nederlanders een noodpakket voor 72 uur in huis moeten hebben. Volgens minister Van Weel van Justitie is het ook in Nederland tijd voor een aanscherping, omdat ‘we erachter komen dat de wereld drastisch verandert’. Hij doelt dan op de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne.
De voorstelling van zaken dat het ook gaat om de veiligheid in Europa, dat is apekool, zei voormalig SP-Kamerlid Harry van Bommel in het NPO-programma Ongehoord Nieuws over de oorlog in Oekraïne.
“Een Nederlandse politica die zegt tegen de Nederlandse bevolking: wij doen dit om u veilig te houden. Dat is echt lariekoek,” zei hij na een fragment met VVD-leider Yesilgöz.
Harry van Bommel over Oekraïne: “De voorstelling dat het gaat om de veiligheid in Europa, dat is apekool. Een Nederlandse politica die zegt tegen de Nederlandse bevolking wij doen dit om u veilig te houden. Dat is echte lariekoek. Rusland heeft de handen vol aan Oekraïne, is niet… pic.twitter.com/rWHKu0nVHO
— Strijder124 (@Strijder124) March 6, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Echt onzin
“Er is geen enkele bedreiging van Nederland,” benadrukte Van Bommel. “Er is nauwelijks bedreiging van lidstaten van de NAVO. De voorstelling van zaken dat Rusland zomaar de Baltische staten zou binnenwandelen – Rusland heeft z’n handen vol aan Oekraïne.”
Het is echt onzin om te veronderstellen dat er een direct gevaar is voor NAVO-lidstaten of voor Europa, laat staan voor Nederland, benadrukte het oud-Kamerlid, dat eerder pleitbezorger was van een onderzoek naar de Nederlandse steun aan de Amerikaanse inval in Irak.
Gelijk
Harry van Bommel heeft gelijk en weet als oud-buitenlandwoordvoerder van de SP exact waar hij het over heeft, reageert hoogleraar Ewald Engelen. “Normaal zou zo iemand bij Buitenhof worden uitgenodigd. Nu is alleen ON geïnteresseerd. De gevestigde media laten na wat ze moeten doen, en doen dat al jaren.”
We worden gek gemaakt voor oorlog. Onder het mom van ‘veiligheid’ en ‘vrede’. Harry van Bommel vertelt hoe het wel zit, merkt ON-hoofdredacteur Joost Niemoller op.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





“Het menselijk lichaam bestaat uit licht”
Twee Amerikaanse soldaten probeerden moordcomplot tegen JFK te ontmaskeren. Dit gebeurde er vervolgens met hen
Was de dood van prinses Diana een complot? In deze nieuwe documentaire komen schokkende details aan het licht
Moord op bestelling? 83-jarige ex-coach van AIVD-top kan niet langer zwijgen over Pim Fortuyn
Spoedarts getuigt: meer mensen op de spoedeisende hulp door de prik dan door corona
Federale onderzoeksjury gaat zich buigen over bewijzen voor gecontroleerde sloop op 9/11. ‘Dit is een belangrijke stap voorwaarts’
Fel oplichtend object twee seconden zichtbaar boven Noord-China
Drutense pastoor past voor ‘chemisch’ coronavaccin: ‘Kans op 20 tot 30 bijwerkingen’
Oversterfte bij kinderen in Groot-Brittannië na uitrol coronaprik, LinkedIn censureert psychiater