Oxybenzon is een UV-filter dat in veel zonnebrandcrèmes en andere cosmetica zoals lippenbalsem, dagcrème en shampoo zit. Experts stellen dat je het maar beter niet op je huid kunt smeren.
Het UV-filter heeft namelijk een negatieve invloed op antioxidanten in ons lichaam, die ons beschermen tegen onder meer kanker.
Oxybenzon kan op die manier indirect bijdragen aan de ontwikkeling van kanker, aldus hoogleraar Jacob de Boer van de Vrije Universiteit Amsterdam.
Vergiftigd
Dermatoloog M.D. Njoo voegt daaraan toe dat bij onderzoek naar ratten is gebleken dat het de geslachts- en schildklierhormonen verstoort en jeuk en eczeem veroorzaakt.
Door oxybenzon worden bovendien vissen vergiftigd en sterft koraal af.
De Boer en Njoo adviseren mensen om voor zonnebrandcrèmes te gaan die geen oxybenzon bevatten.
Veiliger
Uit onderzoek van de Voedsel- en Warenautoriteit is gebleken dat het verwerkt is in 50 van de 160 geteste zonnebrandcrèmes.
“Kijk naar middelen met minerale filters zoals zinkoxide of titaniumdioxide,” zegt Njoo. “Die trekken niet of nauwelijks de huid in en zijn veiliger.”
Eerder bleek al dat veel zonnebrandcrèmes onvoldoende beschermen. Drie crèmes faalden zelfs faliekant in een test van de Consumentenbond.
[AD]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Koningin Máxima in opspraak: ‘Ze opereert als een door het parlement oncontroleerbare minister van Financiën’
Stikstofkaartenhuis stort in: Talloze boeren zijn gestopt op basis van VERZINSELS van het RIVM
Hoe Hillary Clinton de Arabische Lente gebruikte om het Midden-Oosten te ontwrichten
Schokkend hoge concentraties aluminium in brein autisten. Deze wetenschappers wijzen op link met vaccins
Soeverein: we zijn al vrij, maar geven onze macht weg (video)
Aardachtige planeet op slechts 16 lichtjaar ontdekt. Gaan we hier buitenaards leven vinden?
Hoge Britse ambtenaar spreekt zich uit: “Steeds meer bewijs dat BMR-prik hersenschade veroorzaakt”
Omstreden Belgisch beleidsplan zorgt voor paniek: ‘Volledig van de pot gerukt’
Groene ‘ruimteslijm’ stelt experts voor raadsel