Tampons zijn geen bron van glyfosaat. Dat beweert althans “factchecker” Nieuwscheckers, de “factcheckers” van de Universiteit Leiden.
Mike Verest van Leefbewust Nederland, die tijdens corona bij Op1 door de mangel werd gehaald omdat hij bewust niet gevaccineerd was, plaatste op TikTok een video waarin wordt gewaarschuwd voor de risico’s van tampons. Volgens de video is in 80 procent van de tampons het onkruidbestrijdingsmiddel glyfosaat te vinden.
Niet waar, oordeelt de factchecker.
Verest wordt in de gaten gehouden
Woensdag berichtte de krant De Morgen dat Britse onderzoekers in een doosje tampons van één van de meest bekende merken veel te veel glyfosaat aantroffen. De dosis kankerverwekkend pesticide overschreed 40 keer de Europese limiet voor drinkwater.
Toxicoloog Jan Tytgat zei tegen de krant dat het glyfosaat snel in de bloedbaan terecht kan komen omdat het vaginale weefsel rijk is aan bloedvaten.
Wob-onderzoeker Cees van den Bos wijst erop dat de factcheckers van Nieuwscheckers bekend zijn van de samenwerking met het Nationaal Kernteam Crisiscommunicatie van de NCTV tijdens corona. “Mike Verest, bekend van het strafbankje bij Op1 omdat hij zich niet liet vaccineren, wordt in de gaten gehouden.”
Van den Bos benadrukt dat factcheckers onderdeel zijn van psyops om de narratieven te bewaken. “Het wordt wel een beetje verwarrend als legacy media de factcheckers debunken met hun nieuws.”

Financiering
Met hun zogenaamde ge-factcheck zijn die mensen verantwoordelijk voor heel wat doden en verminkten, merkt jurist Caroline Vonhoff op. “Een groep dus die zeker niet vergeten moet worden, ook al zijn ze dan (goeddeels) anoniem en behoorlijk onwetend.”
Nieuwscheckers maakt onderdeel uit van het Benedmo-project, dat door de Nederlandse overheid wordt gefinancierd. Van juli 2022 tot juli 2023 ontving Nieuwscheckers meer dan 200.000 euro uit het Familie Oomen Fonds, dat is opgericht door eigenaar van persbureau ANP Chris Oomen.
Daarnaast ontving Nieuwscheckers geld voor bijdragen aan de Corona Virus Facts Alliance, een database georganiseerd door Poynter, dat wordt gefinancierd door de organisatie van Soros.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Werd de mens gemaakt door God of door buitenaardsen?
VIDEO: Pleegmoeder dreigt kind kwijt te raken omdat ze griepprik weigert
Explosieve documenten geopenbaard: Dit is de link tussen USAID en de Nederlandse bestrijders van ‘desinformatie’
22 doden bij aanslag na concert Ariana Grande in Manchester. Zo klonk de explosie in de concertzaal
‘Bewijs dat aliens 1 miljoen jaar geleden landden op aarde’ onderzocht in Rusland
12.000 jaar oude ‘ruïnes van piramide’ voor de kust van Louisiana mogelijk bewijs van verloren stad
Wetenschappers ontdekken mysterieuze ‘kamers’ in Grote Piramide van Gizeh
Huizen gasvrij maken kost veel meer dan het kabinet had beloofd. ‘Het is een drama, echt absurde bedragen’
Doet het er nog toe wie straks de verkiezingen wint? ‘Met ‘democratie’ heeft dit alles natuurlijk niets meer te maken’