Wat er bij ons gebeurt is bizar. Het is te gek voor woorden. Dat zegt biologisch veehouder Bartele Holt, beter bekend als boer Bart, uit Rotstergaast in een video die hij op sociale media heeft geplaatst.
“We worden gehandhaafd op het aantal personeel dat we hebben als we kaas verkopen. We hebben geleerd dat de [gemeente] Fryske Marren niet meer een gemeente is voor de inwoners. Het is niet meer een gemeente die haar inwoners beschermt. Zij kiest er bewust voor om haar inwoners te verpletteren.”
👨🏻🌾Een oproep van een wanhopige #boer… 😢 (1/2)
“Wat er bij ons gebeurt is bizar, is te gek voor woorden, we worden gehandhaafd op het aantal personeel wat we hebben, als we kaas verkopen”.
Heb je een #boerderijwinkel en verkoop je producten van anderen? Dat mag niet. Heb je… pic.twitter.com/XvXJloYJVz
— 𝒮𝒶𝓃𝓃𝑜🌪 (@Miss_Royal73) March 4, 2026
Wat wij meemaken is verschrikkelijk, aldus boer Bart. “Ik schrik ervan wat er gebeurt. Ik schrik van de manier waarop ze regels op ons toepassen en de boetes die ze opleggen. Ik schrik ervan dat ze bij ons komen met tegelijkertijd de politie, handhaving, FIMO en nVWA.”
Wij gaan niet aan de kant, aldus een strijdlustige Bart. “De storm is heftig. We zullen moeten opstaan en iemand zal zijn verantwoordelijkheid moeten nemen om dit te veranderen.”
Heb je een boerderijwinkeltje waar je producten van een ander verkoopt? Dat mag niet. Heb je een boekenwinkeltje aan de weg? Mag niet. Bak je brood voor iemand anders? Mag niet. “De wetgeving heeft genoeg regels om jou op de knieën te krijgen,” zegt Bart, die besloten heeft de lokale politiek in te gaan in een poging verandering te bewerkstelligen. Hij roept mensen op om op hem te stemmen bij de komende gemeenteraadsverkiezingen.
“Alles moet kapot,” merkt gezondheidswetenschapper en oud-ambtenaar Yvonne Simons op.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Russische wetenschapper: Leven gevonden op Venus
Hillary Clinton waarschuwt: ‘we verliezen de totale controle’ als sociale media stoppen met censureren
‘Het plan om Rusland te breken, is jammerlijk mislukt’
Iraakse commandant: Amerikanen en Saoedi’s leveren inlichtingen aan Islamitische Staat in Mosul
Dit was een enorm complot! Trump-advocaat Rudy Giuliani gaat helemaal los op Deep State
PvdA-burgemeester snoert fractievoorzitter van FVD de mond: ‘We gaan dit NIET doen!’
Eerste bewindspersoon kondigt vertrek aan: ‘D66’er verlaat zinkend schip!’
Iedereen weet nu wat een vod NRC geworden is. Kijk hoe mensen reageren op gewraakte artikel over Omtzigt en MH17
Waarom de media geen kwaad woord zullen spreken over vaccins