Het in Zwitserland gevestigde bedrijf Cofra Holding (WEF) is de paraplu-onderneming van de familie Brenninkmeijer.
Wat valt daar zoal onder? Redevco, een grote Europese vastgoedontwikkelaar, maar ook de Zwitserse liefdadigheidsstichting Argidius. Op de website valt te lezen dat ze helpen om de Sustainable Development Goals te realiseren. De familie richt zich daarbij met name op SDG1 (armoede), SDG8 (werkgelegenheid en ‘inclusieve’ economische groei) en SDG17.
Ook kledingbedrijf C&A valt onder Cofra Holding en is gekoppeld aan het WEF. Verder is Porticus, de liefdadigheidsstichting van de familie, aan het WEF gelieerd. Dit fonds richt zich op het ontwikkelen van filantropische programma’s en financiële ondersteuning van projecten in Nederland op het gebied van onderwijs, samenleving, geloof en zorg.
In de video van ‘Nederland wat is er gaande’ zie je nog meer bedrijven van de Brenninkmeijers die gelinkt zijn aan het WEF:
In de Quote 500 staat de familie Brenninkmeijer op 1 in de familielijst. In werkelijkheid is het de op één na rijkste familie van Nederland. De rijkste familie is ‘Je Maintiendrai’, het Koningshuis. Zij betalen overigens geen belasting.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Denk eist verklaring voor toenemende oversterfte: ‘Dit zijn zorgwekkende cijfers, ver buiten de bandbreedte’
WEF-minister Brekelmans hard aangevallen na jubelbericht over versterking van onze krijgsmacht: ‘Je spoort niet’
Van Meijeren clasht hard met BBB-voorvrouw Van der Plas: ‘Hierdoor gaan de boeren straks ten onder!’
Facebook censureert doelbewust. Farage legt Zuckerberg vuur aan de schenen in EU-parlement
Niemand gaf mij instructies en er was geen samenzwering. ‘Nepgetuige’ MH17 die Omtzigt opvoerde spreekt
Gibraltar (100% gevaccineerd) gelast kerst af vanwege exponentiële stijging ‘besmettingen’
‘Het gouden tijdperk dat wordt aangekondigd kan niet anders zijn dan een technocratie’
Kijken: KRO Brandpunt over buitenaards bezoek
Trump: ‘Coronavirus zal vanzelf weggaan zonder vaccin’