Een opmerkelijk bericht op NPO Radio 1 zondag: veel Amerikanen verlaten de Verenigde Staten vanwege president Trump en ‘het opkomende fascisme in het land’.
Niet ‘vermeend’, ‘verondersteld’, of iets dergelijks, maar als vaststaand feit gepresenteerd, merkt Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren op. “Zonder enige onderbouwing.”
Dit is niet informeren, maar indoctrineren, benadrukt hij. “Betaald van uw belastinggeld.”
Zojuist op @NPORadio1: veel Amerikanen verlaten de VS vanwege president Trump en “het opkomende fascisme in het land”.
Niet “vermeend”, “verondersteld”, o.i.d., maar als vaststaand feit gepresenteerd. Zonder enige onderbouwing.
Dit is niet informeren, maar indoctrineren.… pic.twitter.com/XPlgDwLdXE
— Gideon van Meijeren (@GideonvMeijeren) December 14, 2025
Staatszender NOS beschermt u tegen de realiteit
Nederland is een populaire bestemming voor Amerikanen die hun land willen verlaten, hoorden luisteraars van de publieke omroep zondag omstreeks 11 uur. “Het aantal migranten uit de VS is dit jaar veel hoger dan voorgaande jaren. Vooral voor ondernemers is het relatief makkelijk om zich in Nederland te vestigen. De Amerikaanse president Trump en het opkomende fascisme in het land is voor veel Amerikanen de belangrijkste reden om te vertrekken. Ook door het dure zorgsysteem en het vele vuurwapengeweld willen mensen weg.”
Onafhankelijk Eerste Kamerlid Toine Beukering reageert op sociale media met een afbeelding met daarop de tekst: ‘Staatszender NOS beschermt u tegen de realiteit’.
“Hele NPO naar Gaza dan maar,” sneert oud-senator Bob van Pareren.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





VIDEO: NASA schakelt livestream uit nadat ‘mysterieus ruimteschip’ verschijnt
D66 weigert motie tegen Europese regels over digitale identiteit uit te voeren: ‘Op vele vlakken ernstig’
Wie kinderen werkelijk gebruikt als wapen in het Rusland-Oekraïneconflict
Fauci geeft financiering Wuhan-lab toe, roep om arrestatie
Tijdreizen is mogelijk en deze natuurkundige laat zien hoe
Karel van Wolferen onthult: Hierom moest Poetin heel vlug handelen
Huisarts is klaar met coronahysterie: ‘Heb al 4 ernstige griepepidemieën meegemaakt’
Farmers Defence Force woest: ‘Deze walgelijke volksmennerij moet afgelopen zijn’
Hooggeplaatste CIA-medewerker zet alles op het spel om schaduwmacht te ontmaskeren. Bekijk hier zijn onthullende presentatie