Op dinsdag kondigde Steve Witkoff, speciaal gezant van het Witte Huis, tijdens gesprekken met journalisten aan dat de Verenigde Staten samen met investeringsgigant BlackRock werken aan een toekomstgericht project voor de economische wederopbouw van Oekraïne. De aankondiging werd gedaan na een bijeenkomst van de zogenoemde “coalition of the willing”.
Witkoff benadrukte dat het initiatief bedoeld is om “duurzame economische omstandigheden” te creëren waarin Oekraïners die zijn gevlucht of hebben gevochten in de oorlog, na terugkeer goede banen en perspectief kunnen vinden in hun eigen land.
NOW – Steve Witkoff says they are close to finishing “a prosperity agreement” for Ukraine, “working with BlackRock, Larry Fink in this endeavor, and we think it’s going to be very, very important for the people of Ukraine.” pic.twitter.com/JxZVoJpfgy
— Disclose.tv (@disclosetv) January 6, 2026
Een belangrijk element van het plan is de samenwerking met BlackRock, ’s werelds grootste vermogensbeheerder, onder leiding van CEO Larry Fink. Volgens Witkoff wordt BlackRock gezien als een cruciale partner vanwege haar ervaring in grootschalige investerings- en herstelprojecten.
Witkoff verklaarde dat de overeenkomst “grote kansen” moet opleveren voor de Oekraïense bevolking, met name voor mensen die na de oorlog terugkeren en opnieuw een bestaan willen opbouwen.
Voor de mensen die nog steeds geloven dat Trump vecht tegen de deep state, reageert onderzoeker en auteur Sam Brokken.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Fleur Agema haalt uit naar Rutte, De Jonge & Van Dissel: ‘Forse obstructie parlement en dus van het volk’
Gideon van Meijeren op de Dam: ‘Mijn batterij is 100% opgeladen om strijd aan te gaan met globalistische landverraders’
Waarom sommige mensen nooit griep krijgen — en jij dat ook kunt leren
Italiaanse politici hebben banden met maffia
Hebben we al contact gelegd met aliens uit het Alpha Centauri-stelsel?
Global warming is niet eng genoeg. Snel, bedenk iets nieuws!
VIDEO: Deze kerngeleerde heeft een belangrijke boodschap over ‘UFO’s die uit nabijgelegen zonnestelsels komen’
Spionagesatelliet onthult 10.000 verloren steden en ruïnes
Pepijn van Houwelingen: ‘Dit is de keuze die wij de Nederlanders gaan voorleggen op 29 oktober’