De Wet invoering tweestatusstelsel is aangenomen. Hiermee wordt een verschil gemaakt tussen mensen die erkend vluchteling zijn en mensen die anderszins asiel aanvragen. In deze wet wordt nareis beperkt.
Mona Keijzer vroeg asielminister Bart van den Brink (CDA) hoe het zit met de invoering van die wet. Die zei dat de IND (Immigratie- en Naturalisatiedienst) heeft aangegeven dat het “een flinke operatie” is en dat de systemen eerst moeten worden aangepast om de wet te kunnen uitvoeren.
Hey nederlanders,
U dacht natuurlijk dat de wet van het 2 statussen-stelsel dat met veel pijn en moeite door de 1ste Kamer geloodst is, in werking is getreden.
Nou, bukt u maar weer, u wordt weer belazerd.
Op de vraag van @MonaKeijzer waarom de wet nog niet is ingevoerd:
De… pic.twitter.com/6OjY59A6hT
— Reneeke (@Reneeke1111) May 13, 2026
Het is dus afhankelijk van ambtelijke molens, constateerde Keijzer. “Wat wordt Nederland toch belazerd. Het enige concrete wat in deze wetgeving zit wat snel ingevoerd kan worden waardoor je elke week 400 mensen minder in het land krijgt op Schiphol, wordt weer vooruitgeschoven en duurt veel langer dan wat mij betreft kan. Ik vind het diep triest om te constateren.”
Oftewel: weer een strengere asielwet aangenomen voor de bühne, de kiezer wordt weer belazerd en de instroom gaat gewoon door.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Wat is het verband tussen het verwijderen van dammen en de waterellende in Spanje?’
Gemeenteraadslid over verplichte QR-code op het werk: ‘Volslagen idioot, krankzinnig!’
Waterpokkenvaccin gelinkt aan vervelende ziekte. Dit nieuwe onderzoek toont bewijs
Studie die gevaxten en ongevaxten met elkaar vergelijkt komt eindelijk naar buiten en de resultaten zijn onthutsend
Nieuwe NPO-serie over dystopische maatschappij waarin alle bewoners zijn gechipt: ‘Dit is ziek!’
Foto van Rutte met zoon George Soros leidt tot ophef: ‘Nog iemand die twijfelt aan de verborgen agenda?’
David Icke legt uit waarom de Britse Queen volgens hem een gedaanteverwisselend reptiel is
WHO bouwt via noodprocedures aan mondiale vaccingoedkeuring
IS-leider al-Baghdadi wordt beschermd door Amerikaanse troepen. Volgens een Iraaks parlementslid is dit de reden