Bijna 150 Ierse meisjes zijn ernstig ziek geworden na inenting met het controversiële HPV-vaccin tegen baarmoederhalskanker. Dat stelt de oudervereniging Regret (Reactions and Effects of Gardasil Resulting in Extreme Trauma), meldt de Ierse krant Independent.
Leden van de groep zeggen dat hun dochters ziek zijn geworden nadat ze het HPV-vaccin Gardasil hadden gekregen. Het vaccin is bedoeld ter bescherming tegen ziektes die worden veroorzaakt door het humaan papillomavirus (HPV). Het vaccin voorkomt in Ierland naar schatting 60 gevallen van baarmoederhalskanker per jaar.
Na de HPV-vaccinatie kregen de meisjes last van pijn, chronische vermoeidheid, angstgevoelens, beroertes, alvleesklierontsteking en menstruele problemen. In sommige gevallen hielden de problemen vier jaar lang aan.
Proefkonijn
Regret wil dat het vaccinatieprogramma met Gardasil per direct wordt opgeschort. “We hebben tot nu toe 143 meisjes, maar dat aantal groeit met de dag,” zei woordvoerster Anna Cannon, wiens 17-jarige dochter medicatie slikt tegen hoofd- en spierpijn die volgens haar wordt veroorzaakt door het vaccin.
“Ze gebruiken een hele generatie vrouwen als proefkonijn en laten de ouders in het duister,” zei Cannon. “Voordat de meisjes het vaccin kregen waren ze gezond en gelukkig.”
Alternatief
Een Deense arts heeft een aantal chronische symptomen inmiddels gelinkt aan het HPV-vaccin. In Denemarken, waar 1 op de 500 meisjes na het vaccin last krijgt van bijwerkingen, is Gardasil al vervangen door een alternatief. In het land zijn vijf centra opgezet om 1100 tienermeisjes te behandelen.
In Japan wordt het vaccin al niet meer gepromoot en in Spanje en Frankrijk zijn experts petities tegen Gardasil gestart. De Ierse gezondheidsdienst HSE is van mening dat het vaccin veilig is.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Straling van mobieltje is levensgevaarlijk. Zo kun je jezelf beschermen tegen dit ‘giftige apparaat’
Volgens Rutger Castricum heeft Jack van Gelder ‘desinformatie’ verspreid over coronaprik: kijk en oordeel zelf
Raad eens wie zojuist op bezoek is geweest bij de stafchef van president Zelensky
Kijk: President Zelenski op heterdaad betrapt bij vernietigen bewijs biolabs?
Ophef over ’totaal debiele’ uitkoopregeling boeren: ‘Dit is gewoon USSR 2.0’
Rutte liegt over ‘stevige’ koopkrachtmaatregelen: ‘Dat klopt niet als je naar de cijfers kijkt’
Regering over onderzoek naar oversterfte: bekijk het maar
Petitie die PVV-minister Agema oproept rechtszaak tegen huisartsen te staken duizenden keren ondertekend
Uitspraken Volt-leider Dassen schieten in verkeerde keelgat: ‘Mensen die zoiets als dit beweren zijn zélf geradicaliseerd’