De Nederlandse overheid steunt sinds 2015 gewapende groeperingen in Syrië. Volgens demissionair minister Koenders van Buitenlandse Zaken gaat die steun naar ‘gematigde’ rebellen.
Het gaat daarbij onder andere om communicatieapparatuur, voertuigen, elektriciteitsgeneratoren, medische kits, kleding, enzovoorts.
De kans is groot dat de steun die wij aan rebellen leveren in de verkeerde handen valt en terechtkomt bij terroristen.
Geen geheim
Het is ook goed mogelijk dat wij spullen hebben gegeven aan groepen die zich inmiddels hebben aangesloten bij al-Nusra of IS.
Geopolitiek onderzoeksjournalist Erik van de Beek sprak met een commandant van het Vrije Syrische Leger, een ‘gematigde’ groep, die er geen geheim van maakte samen te werken met terreurgroep al-Nusra.
Minister Koenders wilde ‘in het belang van de veiligheid’ niet zeggen aan welke groepen wij precies steun leveren. Hij wilde alleen zeggen dat het gaat om groepen rond het Vrije Syrische Leger.
In te dekken
Volgens Van de Beek doet de overheid hier zo geheimzinnig over om zich in te dekken en maar niet de indruk te wekken dat wij spullen geven aan verkeerde groepen.
Er is sprake van een krankzinnige situatie:
“We houden Syriëgangers tegen, maar op het moment dat het ze lukt om naar Syrië te reizen, geven we ze spullen,” zegt hij.
Verbazing
Tijdens een interview met Harry van Bommel bleek tot zijn verbazing dat het oud-Kamerlid helemaal niets wist over de Nederlandse steun aan gewapende groeperingen in Syrië.
“Als hij het al niet weet, hoe zit het dan met al die andere partijen in de Kamer?” vroeg Van de Beek zich vervolgens af.
Kamerlid Joël Voordewind (CU) diende in de Tweede Kamer een motie in om de steun aan Syrische rebellen in te trekken, maar een Kamermeerderheid stemde tegen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Frans Timmermans is op oorlogspad en wil Nederlandse boeren deporteren
Justitieambtenaar mocht IS complot van zionisten noemen. Lees hier het oordeel van de rechter
De revolte verspreidt zich door Europa, en de Brusselse elites zijn doodsbang
Schandelijke leugens in de media over incidenten Urk en Christchurch. In deze video vernietigt Jensen de bevooroordeelde MSM
16-jarige Canadese ontdekt antiverouderende werking van houtpulp
Gevarenzone: er is een hele goede reden om cholesterolverlagende statines te vermijden
Journalisten laten zich als makke pr-schapen gebruiken door de regering. Dit is waarom de kranten vol onzin staan
Meisje geneest van eczeem door rauw voedsel
Het miraculeuze zelfgenezend vermogen van dolfijnen