Mensen die zeggen dat je niet moet vaccineren brengen levens in gevaar. Dat zei Petra De Sutter, de nieuwe rector van de Universiteit Gent, in een interview met deMens.nu.
“Antivaxxers die aan deze universiteit onderzoek willen doen om aan te tonen dat vaccins gevaarlijk zijn of nadelen hebben en dat we ze beter niet kunnen gebruiken, hebben een zeer schadelijk effect op de volksgezondheid,” beweerde De Sutter.
(Video verwijderd? Klik hier...)Begrijp ik nu goed dat aan de @ugent er geen wetenschappelijk onderzoek mogelijk is naar eventuele bijwerkingen van vaccins volgens rector @pdsutter ?
Is er dan geen academische vrijheid meer aan de universiteit in Gent en wordt wetenschap vervangen door dogma’s?
De… pic.twitter.com/7lC4UtNbB9
— Frank Peeters (@FrankPeeters4) September 21, 2025
Grens
“Ik denk dat daar de grens moet worden getrokken. En wel op basis van wetenschappelijke argumenten, dat heeft niks met ideologie te maken natuurlijk.”
De uitspraken van de oud-minister doen de nodige wenkbrauwen fronsen. “Is er dan geen academische vrijheid meer aan de universiteit in Gent en wordt wetenschap vervangen door dogma’s?” vraagt huisarts Frank Peeters. “De volksgezondheid wordt vooral in gevaar gebracht door onderzoek naar bijwerkingen van vaccins te verbieden.”
Foute boel
Medisch adviseur Wendy Mittemeijer vindt dit ‘foute boel’. “Dat ze dogmatisch klinkt, heeft ze niet door. Ze beroept zich op ‘de wetenschap’, niet begrijpend dat wetenschap een onderzoekende houding vereist, en niet in beton gegoten is.”
“Wie is er gevaarlijk voor de volksgezondheid? Een wetenschapper die de nadelen van een vaccin wil onderzoeken waarbij zijn onderzoek kan leiden tot een advies om het vaccin niet meer te gebruiken of een rector die zo’n onderzoek verbiedt? Wat denkt u?” vraagt advocaat Michael Verstraeten.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“We herstelden zo snel van de crisis omdat we niet hebben geluisterd naar de EU en het IMF”
Niet normaal wat Big Pharma nu weer heeft gedaan. Zo worden patiënten keihard in de maling genomen
IJslandse minister: wij dwingen mensen niet banken uit te kopen (video)
“Democratie wordt schaamteloos de nek omgedraaid”: Rutte gaat Oekraïneverdrag toch tekenen
Bevat onze genetische code een buitenaardse boodschap?
Lees hier de geheime documenten die Greenpeace lekte over TTIP: “Dit wurgakkoord moet van tafel”
Coronawet: tot 4350 euro boete of gevangenisstraf. Stop deze waanzin
Pentagon geeft ‘onder druk’ toe dat het tientallen biolabs in Oekraïne heeft ondersteund: ‘Alwéér krijgen we gelijk’
“Inbeslagname spullen Nederlandse journalisten is poging van MH17-onderzoekers tot censuur”