Mensen die zeggen dat je niet moet vaccineren brengen levens in gevaar. Dat zei Petra De Sutter, de nieuwe rector van de Universiteit Gent, in een interview met deMens.nu.
“Antivaxxers die aan deze universiteit onderzoek willen doen om aan te tonen dat vaccins gevaarlijk zijn of nadelen hebben en dat we ze beter niet kunnen gebruiken, hebben een zeer schadelijk effect op de volksgezondheid,” beweerde De Sutter.
(Video verwijderd? Klik hier...)Begrijp ik nu goed dat aan de @ugent er geen wetenschappelijk onderzoek mogelijk is naar eventuele bijwerkingen van vaccins volgens rector @pdsutter ?
Is er dan geen academische vrijheid meer aan de universiteit in Gent en wordt wetenschap vervangen door dogma’s?
De… pic.twitter.com/7lC4UtNbB9
— Frank Peeters (@FrankPeeters4) September 21, 2025
Grens
“Ik denk dat daar de grens moet worden getrokken. En wel op basis van wetenschappelijke argumenten, dat heeft niks met ideologie te maken natuurlijk.”
De uitspraken van de oud-minister doen de nodige wenkbrauwen fronsen. “Is er dan geen academische vrijheid meer aan de universiteit in Gent en wordt wetenschap vervangen door dogma’s?” vraagt huisarts Frank Peeters. “De volksgezondheid wordt vooral in gevaar gebracht door onderzoek naar bijwerkingen van vaccins te verbieden.”
Foute boel
Medisch adviseur Wendy Mittemeijer vindt dit ‘foute boel’. “Dat ze dogmatisch klinkt, heeft ze niet door. Ze beroept zich op ‘de wetenschap’, niet begrijpend dat wetenschap een onderzoekende houding vereist, en niet in beton gegoten is.”
“Wie is er gevaarlijk voor de volksgezondheid? Een wetenschapper die de nadelen van een vaccin wil onderzoeken waarbij zijn onderzoek kan leiden tot een advies om het vaccin niet meer te gebruiken of een rector die zo’n onderzoek verbiedt? Wat denkt u?” vraagt advocaat Michael Verstraeten.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“Wereld krijgt binnenkort te horen dat aliens bestaan”
Geen vijanden: geheime Amerikaanse vluchten naar Noord-Korea
20 jaar na de moord op Pim Fortuyn: ‘Het was een geniaal complot’
FEMA-medewerker die op Ground Zero was: “Bewijs dat Amerikaanse overheid betrokken was bij 9/11”
De ‘moslim-stop’ en leegloop bij de overheid: Een rondje nepnieuws verspreid door de hysterische media
Stad in Brazilië in de ban van UFO-landing. Wat is hier gebeurd?
Elon Musk geeft Twitter Files vrij: ‘Dit is enorm, inmenging in de verkiezingen’
Arts: Pfizer wil mij en andere kritische artsen laten OMLEGGEN
Terreurgroep IS rechtstreeks door Israël gesteund. Wat deze VN-ambassadeur zegt opent je ogen pas echt