Op sociale media circuleren beelden van een grote vechtpartij in Hotel De Paasberg in Lochem, waar asielzoekers worden opgevangen. Op de beelden is te zien hoe stoelen in het rond vliegen in de lobby van het hotel.
FVD-commissielid Robart Valk spreekt van ‘schokkende beelden’. “Mensen, genoeg is genoeg. Grenzen dicht en inzetten op remigratie. Wel vingerafdrukken afnemen en nooit meer toelaten tot Europa!”
Hij adviseert sloopbedrijven die op zoek zijn naar personeel eens een kijkje te nemen in Lochem. “Harde werkers. Breken een pand binnen 15 minuten af.”
Dat wordt vier uur afkoelen in de wijk:
(Video verwijderd? Klik hier...)Nieuwkomers vinden het lastig om mee te komen in Nederland. Deze energieke jongeren hebben waarschijnlijk geen toegang tot een speeltuin, sportschool en voetbalveld. Ook heeft niemand de moeite genomen hen uit te leggen wat de functie van een stoel is.
— Massimo Etalle (@MassimoEtalle) September 22, 2025
Discriminerend
Gezondheidswetenschapper Yvonne Simons vraagt: “Als jij gasten in jouw huis had die zo met je meubilair omgingen, wat zou je dan doen?”
“Als je dit onacceptabel vindt? Als je vindt dat dit tuig niets te zoeken heeft in ons land? Dan ben je een ‘racist’ en begrijp je deze cultuur niet, aldus Timmermans cum suis,” merkt rechtsfilosoof Raisa Blommestijn op.
Volgens de Raad van State is het discriminerend als je deze nieuwkomers bij het toewijzen van een woning geen voorrang geeft boven belastingbetalende Nederlanders.
Geen gelijke positie
Asielzoekers hebben geen gelijke positie vanwege hun achterstand op de woningmarkt, stelt het hoogste adviesorgaan.
Dus als je vanmiddag achteraan sluit in de rij bij de kassa moet je als eerste geholpen worden omdat je een achterstand hebt op de wachtrij. Volgens de logica van de Raad van State dan.
In Hellevoetsluis gaat het er iets rustiger aan toe. Misschien iets te rustig:
Asielzoekers in Hellevoetsluis. Zitten de hele dag niks te doen op de asielboot….
Maar volgens Timmermans een verijking voot de samenleving 🤡 pic.twitter.com/8ZBaqFq8sJ
— Robart Valk (@Robartjee) September 21, 2025
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Vaccinaties doden onze kinderen en zijn een vorm van gelegaliseerde genocide. De reden is schokkend en de bewijzen spreken voor zich
Deze 15 Amerikaanse steden vernietigden vlak voor kerst kampen voor daklozen
Kijk: minister van VWS Fleur Agema (PVV) ontraadt alle moties van Pepijn van Houwelingen
Crohn-patiënt stelt al zijn artsen voor een raadsel. Zo wist hij te genezen
Ze worden beschermd tot op het hoogste niveau. Psychiater doet gruwelijke ontdekkingen over satanisch ritueel misbruik
In Canada slaan ze nu echt helemaal door: ‘Dit spant de kroon’
Data-analist trekt aan de bel bij Omtzigt: ‘Ik vind het een schande en hoop dat u actie onderneemt’
Beelden opgedoken van mysterieus vliegtuig op topgeheime basis bij Area 51. Wat spoken ze hier uit?
De Verenigde Staten steunen terroristen in Syrië. Ambassadeur neemt in dit interview geen blad voor de mond