Niet alleen de aarde, maar ook Mars heeft een poollicht. Dat ontdekte de Amerikaanse satelliet Maven, zo maakte ruimtevaartorganisatie NASA bekend.
Vlak voor 25 december nam Maven vijf dagen lang een felle, ultraviolette aurora waar boven het noordelijk halfrond van de rode planeet. Mars is daarmee de vierde planeet met aurora’s. De aarde, Jupiter en Saturnus kennen het verschijnsel ook.
Het ‘kerstlicht’ zoals de wetenschappers het noemden, is niet de enige onverwachte ontdekking van Maven. De satelliet, die sinds september vorig jaar de dampkring van Mars bestudeert, kwam ook een mysterieuze stofwolk tegen in de atmosfeer, op een hoogte tussen de 150 en 300 kilometer.
Wat voor stof het precies is, weet NASA nog niet. “Als het stof afkomstig is uit de atmosfeer van Mars, kan dat betekenen dat we een fundamenteel proces in de atmosfeer van Mars missen,” zei Laila Anderson van de Universiteit van Colorado.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Zuid-Afrikaanse partij heet Poetin welkom en ontmaskert de ‘echte mensenrechtenschenders’
‘De vijand zit niet in het Kremlin, maar in het Torentje’
‘Het wordt geen pretje’: Oud-bankbaas onthult dystopische nieuwe wereld om ‘klimaatcrisis’ te bestrijden
Elijah Wood brengt doofpotschandaal aan het licht: “Hollywood bestaat uit groot pedofielennetwerk”
‘Hoe kan het dat het koningshuis zo actief de WEF-agenda promoot? Walgelijk!’
Omtzigt wil onderzoek naar corona-archief van de overheid: ‘Het is overal een bende’
“Wat je niet mag weten over Libië onder Kaddafi”
Is de Great Reset onvermijdelijk? ‘Ontzettend belangrijk dat we ons blijven verzetten’
11 verloren beschavingen en wanneer ze floreerden