Het kabinet heeft de allerlaatste coronamaatregelen geschrapt, zo heeft zorgminister Kuipers bekendgemaakt. Mensen hoeven bij klachten niet meer thuis te blijven en geen zelftest meer te doen.
Het kabinet neemt daarmee het advies over van het OMT, dat stelt dat corona geen pandemie meer is. In een Kamerbrief schrijft Kuipers dat het ‘een verantwoorde keuze is’ om de laatste adviezen te schrappen.
Sommige mensen kunnen maar moeilijk afscheid nemen van de maatregelen. Antropoloog Ginny Mooy, oud-lid van het Red Team dat adviseerde over corona, deelt op Twitter een brandbrief die het kabinet en de Tweede Kamer oproept ‘de verplichting de epidemie te bestrijden na te komen’.
Grondwettelijke verplichting
“Het kabinet heeft alle coronamaatregelen opgeheven. Dat is in strijd met de grondwettelijke verplichting epidemieën te bestrijden. Minister Kuipers gaat niet over de economie, maar over het bevorderen van de volksgezondheid, in het bijzonder van kwetsbare groepen,” schrijft ze.
Ze roept mensen op de brandbrief te versturen naar minister Kuipers en de Tweede Kamer om ‘kabinet én Kamer aan te spreken op hun verantwoordelijkheid de volksgezondheid te bevorderen’.
Onbehandelbaar
Neuroloog Jan Bonte haalt fel uit. “Deze Ginny Mooy en Covid-19… Ze zijn onafscheidelijk. En Ginny laat zich haar knuffelvirus niet zomaar afpakken. Mooy niet! Ben ik heel erg als ik hier de slappe lach van krijg?” vraagt hij.
“En de volgende vraag: ‘Is er een psychiater in de zaal?’ Want Ginny heeft een hele ernstige vorm van Covidofobie. Ik vrees onbehandelbaar. Maar wie nog durft, mag nog een poging wagen,” vervolgt hij.
Data-analist Cees van den Bos voegt toe: “Pervers om te lezen dat Red Team-lid Ginny Mooy zich nu om grondrechten bekommert.”
Waarom staat Rotte dan gisteren nog uit zijn nek te lullen over vijf “belangrijke” maatregelen? Allemaal rechtstreeks de psychiatrie in met die Haagse clowns!
Vreemd is het wel.. Het kabinet weet dat we als bevolking er niet meer intrappen, en stopt met alle zogenaamde maatregelen tegen de nep-pandemie. En dan ineens komt er een totale ‘piethoane’ in beeld die eigenlijk gewoon terug wil naar november 2021… Wat mankeert deze mensen, vraag je je dan af…
Lachen! Gieren! Brullen! Heb de hik van het lachen! Lachen is gezond!
Het zou niet de eerste gek zijn die naar de rechtbank stapt en gelijk krijgt
Dit zijn trucs die de overheid toepast.
Mensen als Urgenda of NGO’s indirect inschakelen (zelfs subsidiëren) om niet zelf maar via de rechter maatregelen af te dwingen.
Of het volk zo bang maken dat de bevolking ‘er om vraagt’.
We hebben alles al eens gezien.