Tweede Kamerlid Henk Vermeer (BBB) heeft Kamervragen gesteld over de delegatie die Nederland deze maand naar het World Economic Forum in Davos stuurt.
Vermeer vraagt aan minister Veldkamp (NSC) van Buitenlandse Zaken en premier Schoof waarom het Nederlandse kabinet ‘zo’n zware delegatie’ naar de 54ste jaarlijkse bijeenkomst van het WEF stuurt ten opzichte van die van andere landen.
Doel
Het Kamerlid wil verder weten welke sessies deelnemers namens Nederland gaan bijwonen, wat er concreet in Davos op tafel ligt om over te spreken en wat het doel is van de aanwezigheid van leden van het Nederlandse kabinet.
Vermeer is ook benieuwd of er namens Nederland intenties, convenanten of verdragen worden gesloten en afspraken worden gemaakt.
“In welk overleg met de Tweede Kamer is dit aan de orde geweest? Welk besluit van de ministerraad ligt hieraan ten grondslag?” vraagt hij verder nog.
Kritisch
Voormalig Kamerlid Pepijn van Houwelingen vindt het fijn dat de BBB nu eindelijk ook wat kritisch durft te worden over het WEF.
“Kunnen we er nu van uitgaan dat de agenda van het WEF (SDG of Great Reset) wat BBB betreft niet langer een ‘complot’ is zoals Caroline van der Plas hieronder nog met droge ogen beweert?” vraagt Van Houwelingen.
“En gaat de BBB nu niet langer tegen onze motie stemmen om de banden met het WEF te verbreken?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Een aantal bizarre dingen over 9/11 die de meeste Amerikanen nog nooit hebben gehoord
Van Meijeren: het is niet de vraag óf, maar wannéér we weer van onze grondrechten en vrijheden worden beroofd
‘Ongelooflijk’: Dassen weigert te debatteren met Lidewij de Vos en mag dat uitleggen op tv zonder aanwezigheid van Lidewij
Kernfysicus: “Aliens bezoeken de aarde, geen twijfel over mogelijk”
In Zwitserland is iets gebeurd wat in 100 jaar niet is voorgekomen
Vrouw (63) overlijdt 5 dagen na bloedtransfusie aan bloedstolsels, Sanquin ‘houdt deze casus onder de pet’
Daar gaan we weer: ‘Apenpokkenvirus gemanipuleerd in biolab Wuhan’
WEF-adviseur Yuval Harari vraagt zich hardop af: ‘Waar hebben we zoveel mensen voor nodig?’
Kuipers heeft er gewoon voor gekozen de geldigheidsduur van de coronapas te verkorten en dat is het dan