Fabrikanten van gasketels hebben niet eerder zoveel installaties verkocht in Nederland als afgelopen jaar. Een jaar ervoor verviel de aansluitplicht voor nieuwbouw, maar consumenten kozen toch in grote meerderheid voor een cv-ketel. Het is een verrassende ontwikkeling, omdat het kabinet iedereen aan de warmtepomp wil.
Het aantal gasketels steeg in 2019 met 4 procent ten opzichte van het jaar ervoor naar 446.000, schrijft Vakblad Warmtepompen. De verkoop van cv-ketels steeg zelfs harder dan de warmtepompmarkt groeide. Fabrikanten van warmtepompen verkochten in 2019 zo’n 10.000 toestellen, terwijl de cv-ketelmarkt een plus liet zien van 18.000 exemplaren.
Volgens experts heeft dat te maken met het prijsverschil. Voor een gasketel betaalt u inclusief installatie tussen de 1000 en 2000 euro. Een warmtepomp kost al gauw tussen de 4000 en 25.000 euro. Dat bedrag is overigens exclusief isolatie en een nieuw afgiftesysteem.
Verrast
Voorzitter Frank Agterberg van de Vereniging Warmtepompen zei tegen Installatie.nl dat de rek eruit is bij de markt voor vroege overstappers. Hij voegde toe dat het lastig concurreren is tegen gas nu de gasprijs zo laag is.
De gasprijs is afgelopen week opnieuw hard gedaald. Europese gasvoorraden zwellen aan door overproductie, zwakke vraag en een zachte winter. Dat vergroot de kans dat de gasprijzen net als olie negatief kunnen worden.
Voorzitter van fabrikantenkoepel NVI Henk Sijbring reageerde verrast op de cijfers: “De rol van de cv-ketel lijkt minder uitgespeeld dan mensen misschien veronderstellen.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Pro Privacy Podcast #02 – Rabobank CO2 Score, Wie kan bij je rekening? Groen licht Digital ID en Interoperabiliteit CBDC’s
Rutte 4 heeft al bepaald dat Schoof 1 naar het World Economic Forum in Davos moet
Urk: beste jongetje van de coronaklas. Ook Urk: laagste vaccinatiegraad van heel Nederland
‘Alles rond de aanslag op Nord Stream blijft strikt geheim wat het kabinet betreft, hoe zou dat nou toch komen?’
Kankerpatiënt geneest na hoge dosering vitaminen, kurkuma
Meerderheid eens met generaals: Frankrijk stevent af op ‘burgeroorlog’
Deze man kreeg een wel heel vreemd telefoontje nadat zijn 16-jarige zoon was gestorven door de prik
“Oorlogen in Midden-Oosten worden uitgevochten om positie dollar te ondersteunen”
“Drie enorme torens ontdekt op Mars”