In december vorig jaar werden jurist Jeroen Pols en de broer van Willem Engel door de rechtbank in Bremen vrijgesproken voor belastingfraude. De rechter maakte korte metten met de miljoenenaanslagen.
Deze zaak werd geïnstigeerd door het RIEC-project Bloedkoraal, bij de aanpak van recreatiepark Fort Oranje in Rijsbergen. Na een bijeenkomst van Bloedkoraal eind oktober 2016 begon de Steuerfahndung, de Duitse FIOD, een strafrechtelijk belastingonderzoek. Bij die bijeenkomst was een belastingambtenaar van de afdeling Externe Overheidssamenwerking (EOS) aanwezig.
Wybren van Haga stelde er diezelfde maand Kamervragen over. Hij wilde onder meer weten waarom de door Bloedkoraal georganiseerde sluiting en ontruiming van de camping zich inmiddels meer dan zes jaar voortsleept.
Duitse rechter moet op het matje komen bij de Minister van Binnenlandse Zaken, omdat hij @JeroenPols en Jan Engel (broer van @dancalegria) vrijgesproken had.
Ze willen koste wat het kost Jeroen Pols en Jan Engel uitschakelen / vermalen. pic.twitter.com/UdHUk3003n
— vdvehi (@vdvehi) February 2, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Paniek
Van Haga wees er verder op dat de gemeente Zundert zich de 24 hectare grond probeert toe te eigenen door bij de eigenaren miljoenen in rekening te brengen voor de sloop.
De rechter die Pols heeft vrijgesproken, moest op het matje komen bij zowel het bestuur van de rechtbank als de minister van Binnenlandse Zaken in Bremen, onthulde hij in het Weekoverzicht.
“Er is daar paniek uitgebroken over onze vrijspraak. Er is nu een disciplinaire procedure gestart tegen die rechter. Dat bevestigt wat ik de hele tijd al zeg: dit is een politieke zaak.”
Vermalen
Pols zei dat dit ‘van de hoogste regionen komt’ en dat de minister in Bremen op zijn beurt weer onder druk is gezet door de bondsregering. “De opdracht was gewoon: vermalen.”
Ondanks de vrijspraak is het verhaal nog niet klaar: “Ze laten ons niet met rust.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Advocaat in Europarlement: ‘Als mensen het zouden weten, zou men dit verschrikt massaal afkeuren’
Minister van Justitie beweert dat er geen trollen worden ingezet tegen coronacritici, klopt dat?
Kijk: Deze jongeren zijn sneuvelbereid: ‘Klinkt goed’, vindt EO-presentator
Ook leraren en leerlingen sterven plotseling en onverwacht: ‘Ze zijn in paniek’
Onderzoeksbureau vraagt mensen welk land ze als grootste bedreiging zien. De uitkomst zal je verbazen
75 jaar VVD-filmpje doet wenkbrauwen fronsen: ‘Doet denken aan iets van 75 jaar geleden bij onze oosterburen’
‘Bouwwerken gevonden op Mercurius’
10 miljoen mensen zagen enorme spiraalvormige UFO boven China
3 redenen waarom Amerika verantwoordelijk is voor wat er in Oekraïne gebeurt