Je krijgt insecten nog net niet letterlijk door de strot geduwd. Een onderzoekscentrum dat wordt gesteund door de Britse overheid gaat insecten en andere vleesvervangers in supermarktschappen leggen. Denk hierbij bijvoorbeeld aan gehakt gemaakt van krekels.
Het centrum, het National Alternative Protein Innovation Centre (NAPIC), gaat op zoek naar manieren om vleesvervangers aan de man te brengen.
Professor Anwesha Sarkar van de Universiteit van Leeds, waar het onderzoekscentrum zal worden gevestigd, zei: “We willen alternatieve eiwitten mainstream maken voor een meer duurzame planeet.”
Overhalen
De Britse overheid, die het centrum financiert, wil dat Groot-Brittannië vooroploopt op het gebied van alternatieve eiwitten om ‘de uitstoot in de landbouw terug te dringen’.
Het nieuwe onderzoekscentrum krijgt ook miljoenen van multinationals en andere bedrijven. “We moeten ervoor zorgen dat nieuwe alternatieve eiwitten veilig en gezond zijn,” zei professor Louise Dye van de Universiteit van Sheffield.
Het centrum gaat onderzoek doen naar manieren waarbij de overheid of industrie mensen kan overhalen om hun steak te verruilen voor een plantaardig alternatief of kweekvlees.
Welkom in Dystopië
Een andere mogelijkheid is om plantaardige alternatieven te vermengen met traditionele producten zoals melk, om ‘de CO2-uitstoot terug te dringen’, zei Dye.
Boeren zijn laaiend en zeggen dat de alternatieve vleesindustrie de landbouwsector ondermijnt.
Italië heeft een wet aangenomen die de verkoop van kweekvlees verbiedt. Frankrijk pleit voor een Europees verbod hierop.
“Welkom in Dystopië,” reageert Europarlementariër Sander Smit (BBB). “Een door de Britse regering gesteund onderzoekscentrum gaat insecten in de schappen van de supermarkten leggen en promoten bij het publiek. Natuurlijk in het kader van de ‘strijd om de landbouwuitstoot terug te dringen’.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Mysterieus vliegtuig houdt de gemoederen bezig
De overheid wil jou bij het grofvuil dumpen
Oud-Ajacied Bryan Roy: ‘Oekraïne is een stronghold van nazi’s, goed dat dit allemaal gebeurt’
Plannen in voorjaarsnota vallen niet in goede aarde: ‘Dit zijn marxistische maatregelen van de PVV’
Laatste geheime opnames Kennedy openbaar gemaakt
Kritiek op Maxima zwelt aan: ‘Kan iemand deze vrouw stoppen in haar verwoestende werk?’
Omstreden bepaling stiekem opgenomen in ontwerp nieuwe coronawet: ‘Ons staat een hoop ellende te wachten’
‘Doodgaan voor Hugo de Jonge’
Deze school in Leeuwarden laat GGD niet toe om voorlichting te geven over vaccinatie: ‘Geweldig!’