De Italiaanse premier Meloni heeft machtige mensen aan de linkerkant van het politieke spectrum, waaronder miljardair George Soros, beschuldigd van politieke inmenging.
Diverse EU-leiders, waaronder bondskanselier Scholz en de Britse premier Starmer, beschuldigen Elon Musk daarvan, maar volgens Meloni maakt de X-baas gebruik van zijn recht op vrijheid van meningsuiting.
“Er is een probleem wanneer rijke mensen hun middelen gebruiken om overal ter wereld partijen, organisaties en politieke exponenten te financieren en zo de politieke keuzes van natiestaten te beïnvloeden,” zei Meloni tegen journalisten tijdens een jaarlijkse persconferentie.
Dat is bijvoorbeeld wat George Soros doet
“Dat is niet wat Musk doet,” benadrukte ze.
Meloni lichtte toe dat Musk alleen een verkiezingscampagne van zijn kandidaat in zijn land financierde. “Dat is heel gewoon.”
“Maar voor zover ik weet financiert Elon Musk geen partijen, organisaties of politieke exponenten over de hele wereld. Dat is bijvoorbeeld wat George Soros doet.”
Gevaarlijke bemoeienis
“En ja, ik beschouw dat als gevaarlijke bemoeienis met de aangelegenheden van natiestaten en hun soevereiniteit,” zei ze.
Meloni zei dat ze geen geld heeft aangenomen van Musk, maar dat er wel mensen zijn die geld hebben aangenomen van Soros.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Staatssecretaris van Defensie wil reservisten op de been brengen en dat levert pittige reacties op
VIDEO: Bultrug bezorgt vissers de ervaring van hun leven
Beter dan chemotherapie: kurkuma doodt kanker in plaats van patiënten
Ze willen nu de politie inzetten tegen ‘anti-vaxxers’
We moeten complotdenkers niet wegzetten als paranoïde gekken. Deze socioloog legt uit waarom
Young Global Leaders lijden vernietigende nederlaag: deze 2 WEF-puppets zijn weggestemd
Hoe de Amerikaanse overheid de bomaanslag in Oklahoma City in de doofpot stopte: dit is de spil in het complot
Top Amerikaanse ministerie van Justitie verbonden aan grootbanken
Onverklaarbare golf meldingen over veeverminking. Wie doet dit?!