Eind vorige maand werd bekend dat de Nederlandse inlichtingendiensten AIVD en MIVD tussen 2019 en 2022 meermaals journalisten hebben ingezet als agent.
Als het aan de Nederlandse Vereniging van Journalisten ligt, wordt het inzetten van journalisten zo snel mogelijk verboden voor de diensten.
“Als journalist moet je je nooit voor het karretje van de overheid laten spannen, dan ben je je geloofwaardigheid kwijt. Maar het is ook kwalijk dat de overheid niet beseft dat journalisten alleen kunnen functioneren als ze onafhankelijk zijn,” zei algemeen secretaris Thomas Bruning.
Eerste Kamervragen van Forum voor Democratie voor het nieuwe kabinet, ben benieuwd naar de antwoorden: https://t.co/484d9aFuip pic.twitter.com/ftklq82a2c
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) July 5, 2024
Lijst met namen
Forum voor Democratie heeft Kamervragen gesteld aan het nieuwe kabinet over de inzet van journalisten als agent.
Kamerlid Pepijn van Houwelingen wil van de ministers van Binnenlandse Zaken en Defensie weten of er nog steeds journalisten worden gerekruteerd door de AIVD of MIVD en hoeveel journalisten op dit moment voor de inlichtingendiensten werken. Hij vraagt verder waarom Nederlandse inlichtingendiensten journalisten rekruteren.
Van Houwelingen wil daarnaast weten of het kabinet de Kamer een lijst kan sturen met de namen van de journalisten die werken voor Nederlandse inlichtingendiensten. Namen en rugnummers dus.
Gekochte journalisten
Voormalig redacteur van de Frankfurter Allgemeine Zeitung Udo Ulfkotte onthulde in zijn boek ‘Gekochte journalisten’ dat de zogenaamde kwaliteitsmedia corrupt zijn en de burger bewust voorliegen. Journalisten worden in het geheim ingehuurd door de CIA, beweerde hij.
Ulfkotte zei dat de geheime diensten de grote media in Duitsland ‘volledig in handen hebben’.
Ze zijn stuk voor stuk opgenomen in de netwerken van Amerikaanse elite-organisaties, zoals de Trilaterale Commissie. Ook verschillende Nederlandse topjournalisten zijn volgens hem lid van deze netwerken.
Ulfkotte overleed in 2017 op 56-jarige leeftijd aan de gevolgen van een hartinfarct.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Gideon van Meijeren legt uit wie er achter de schermen aan de touwtjes trekken
Bij mammografie wordt kanker ontdekt die er niet is. Dit is waarom de screening niet goed werkt
Zeldzaam zeedier bestaat uit duizenden klonen (video)
De meeste mensen hebben geen flauw benul welke risico’s er kleven aan 5G. Deze man wil daar verandering in brengen
Ongeloof over besluit Openbaar Ministerie om Timmermans niet te vervolgen: ‘Rechtsstaat, iemand?’
‘We hebben in de toekomst een geldsysteem zonder rente’
Burgergroep wil undercoveragenten laten vervolgen wegens extreem geweld
Kijk: ‘Verbijsterend’ gesprek met COA-woordvoerder over azc waar verdachte van moord op Lisa verbleef
Zo ver zijn ‘journalisten’ bereid te gaan om Forum voor Democratie door het slijk te halen