Volt heeft het klimaatdebat dat vrijdag zou plaatsvinden op NPO Radio 1 afgezegd omdat Laurens Dassen ‘weigert’ met Forum voor Democratie in gesprek te gaan. Hij is het niet eens met het standpunt van de partij over klimaatverandering.
Na lang wikken en wegen komen wij tot de conclusie dat wij geen zuurstof meer willen geven aan een partij die liegt, aldus Volt.
Een debat verliezen voordat het begint.
Dat is wel erg knap van #Volt. #FVD pic.twitter.com/d28p1MlUCf
— Vincent Vos (@Vincent_FVD) October 8, 2025
Intolerant
FVD is ‘hogelijk verbaasd’ over deze beslissing. “In een democratische rechtsstaat hoort het vrije debat centraal te staan. Juist in verkiezingstijd is het van groot belang dat kiezers kennis kunnen nemen van de verschillende visies die politieke partijen vertegenwoordigen. De kiezer heeft recht op een open en inhoudelijke confrontatie van ideeën.”
Lekker democratisch weer, zegt Thierry Baudet tegen Dassen. Erg teleurstellend om telkens weer te zien hoe intolerant links toch is, verzucht hij. “Ironisch ook, om dit te zien vanuit een partij die ‘Durf Je?’ als slogan heeft. Volt ‘durft’ kennelijk niet.”
Zwaktebod
Een debat verliezen voordat het begint. Dat is wel erg knap van Volt, reageert fractievoorzitter van FVD in Hoogeveen Vincent Vos.
FVD-fractievoorzitter Lidewij de Vos spreekt van ‘een zwaktebod’. “Heel zorgwekkend ook, want juist in een democratie moet je met elkaar in gesprek. Niet over elkaar praten, maar met elkaar. En de kiezer heeft er ook recht op om de verschillende geluiden te horen in aanloop naar 29 oktober.”
Bizar: Laurens Dassen (Volt) zegt debat met mij af, omdat hij het niet eens is met het klimaatstandpunt van FVD.
Mijn reactie: pic.twitter.com/o9SmcZ12Ap
— Lidewij de Vos (@lidewij_devos) October 8, 2025
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Meeste schietpartijen op scholen gelinkt aan psychiatrische medicatie
Omtzigt trekt aan de bel: hierom is het oversterfte-onderzoek ONMOGELIJK
SOPN: basisinkomen is ideale oplossing voor veel problemen
Oud-vicepresident Pfizer noemt namen: ‘Jullie zijn verantwoordelijk voor misdaden tegen de menselijkheid’
Klimaatmisdaad: Rotzooit de overheid met het weer?
Rutte sluit niet uit dat Nederland overgaat op G2-systeem: ‘Pure vaccinatiedwang!’
Gommers zegt dat politiek strenger moet worden voor niet-gevaccineerden, en krijgt de wind van voren
Canada werkt aan wet die het mogelijk maakt je internet en telefoon af te sluiten als je iets ‘verkeerds’ zegt
MIT-wetenschapper: “Autisme veroorzaakt door landbouwgif van Monsanto en vaccins”