Binnenland

Hier wordt met cijfertjes gegoocheld over de Nederlandse boeren: ‘Ik geloof er geen flikker meer van!’

Help mee door dit met iederen die je kent op je social netwerk te delen!

Nederlandse boeren hebben de laagste milieu-impact ter wereld, kopte de NOS in 2017 op basis van onderzoek van ABN Amro.

Volgens de bank is per kilo landbouwproduct de gezamenlijke voetafdruk van onder meer CO2 en energie in Nederland het kleinst.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

CO2 die vrijkomt bij Shell in Pernis gaat via buizen naar de kassen in het Westland, waar het gebruikt wordt voor de groei van planten.

(Video verwijderd? Klik hier...)

Meer dan eerder berekend

Deze week schrijven de media opeens dat de veehouderij negen miljard euro schade aan gezondheid en het milieu per jaar veroorzaakt. “Dat is meer dan eerder berekend.”

Dat constateert econoom Max van der Sleen in een maatschappelijke kosten-batenanalyse voor milieugroep MOB (Mobilisation for the Environment), waar het FD over schrijft.

Met cijfertjes gegoocheld

“Hier wordt met cijfertjes gegoocheld,” stelt Terug naar de basis media in een filmpje op social media.

“Zes jaar geleden had Nederland de schoonste boeren ter wereld. En nu zijn onze boeren zo smerig dat ze ons als maatschappij 9 miljard schade berokkenen? Ik geloof er geen flikker meer van!”

Interessant

Vind je deze informatie goed?
Deel het met kennissen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
4.9 174 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

80 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Liberty
Liberty
2 jaren geleden

In al die zogenaamde crisissen wordt met cijfers gegoocheld/gemanipuleerd.

Gerrit
Gerrit
2 jaren geleden

ALLES is een leugen… ALLES is fake… ALLES.

We leven in een matrix van leugens. Ons hele land is een toren van Babel… daarom wilden ze Tristate City ook in NL bouwen… omdat NL anno 2023 de bakermat is van satan, Sodom en Gomorra aan de Noordzee.

Wake up mensen… de overheid, de media en alle WEF partners LIEGEN alles aan elkaar om ons land over te nemen en hun tempel voor satan op te bouwen.

Arno Seelen
Arno Seelen
2 jaren geleden

Ik geloof msm en politici allang niet meer.

Staxx
Staxx
2 jaren geleden

Ik denk dat het tijd wordt dat we met zijn allen eens in hilversum laten horen hoe we er over denken

Eleonora
Eleonora
2 jaren geleden

Ik denk, als de waarheid naar buiten komt, dat het bedrog nog groter is dan we ons kunnen voorstellen. Maar intussen worden wel mooie bedrijven vernietigd, mensenlevens, gezinnen de vernieling in geholpen en dat voor die vreselijke Agenda 2030. De ‘ratten’ in regerend Den Haag verlaten het zinkende schip dat Nederland heet, dus wie weet welke rottigheid nog het daglicht gaat zien!

ludo
ludo
2 jaren geleden

de waarheid is in de msm de grootste leugen!

wolfje168
wolfje168
2 jaren geleden

Ja maar ze kunnen het nog niet digitaal publiceren.

bezorgde burger
bezorgde burger
2 jaren geleden

Het fascistische kartel dendert gewoon door, straks ondeleiding van Fuhrer Timmermans

Gosse
Gosse
2 jaren geleden

Al is de leugen nog zo snel, de WAARHEID achterhaald haar wel.

wakkere
wakkere
2 jaren geleden

Heb er nooit in gelooft, onzin allemaal

Poesie maaauw
Poesie maaauw
2 jaren geleden

Er wordt niet gegoocheld, er wordt keihard gelogen.

Mikkie
Mikkie
2 jaren geleden

Is de konendec15 jaar glysofaat ook meegerekent, die EU net heeft goedgekeurd?
Hey Frans..waar blijft je greendeal nou?

Jessedepesse
Jessedepesse
2 jaren geleden

Volg deze terug naar de basis, veel meer goede filmpjes!

Thoughtful
Thoughtful
2 jaren geleden

Hoor je het tuinkabouter timmerfrans?
Geldt ook voor jouw, voordat je nog maar begonnen bent, we geloven er geen ene flikker van.

Daisy
Daisy
2 jaren geleden

wanneer staan wij massaal op? genoeg is genoeg

Guus Velraeds
Guus Velraeds
2 jaren geleden

Er is maar een groep die Nederland schade berokkend.

Dat is het geteisem in Den Haag met opperschurk Rutte.

Jack Schlangen
Jack Schlangen
2 jaren geleden

CO2 en stikstof zijn geen milieuprobleem, maar een noodzakelijkheid voor het groeien van planten in de land- en tuinbouw, maar ook en vooral in de natuur. Het grote milieuprobleem in de land- en tuinbouw zijn de chemische bestrijdingsmiddelen die grotendeels gefabriceerd worden door Monsanto/Bayer. Maar… hier hoor je de BBB en de LTO niet over, want… ze hebben connecties met deze criminele multinational….

tray de pum
tray de pum
2 jaren geleden

Ja hoe dan ook ,nonsens hou ik me niet aan op,maar er zal toch wereldwijd gevreten moeten worden,dan zal zal er op grote schaal geimporteerd worden, daar worden er een “paar” gecontroleerd super-rijk van, nou liever onze boeren “rijk” dan dat incompetente Haagse Gezeik!! Boeren mijn zege hebben jullie,vlag op z,n kop en de beuk erin!!!

Lotus
Lotus
2 jaren geleden

Goed dat NOS artikel is gevonden. Zelfs zo met de hoge druk op boeren om op te rotten of anders onteigening lees ik dat, 3juli 2023 DEN HAAG (ANP) – Boeren hebben zich vorig jaar gehouden aan de regels voor de uitstoot van stikstof in dierlijke mest. Hun uitscheiding op die manier bedroeg 467 miljoen kilo, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgerekend. De limiet was 489,4 miljoen kilo. De uitstoot van fosfaat in de mest bleef ook binnen de grenzen.
Er staat ook in artikel: De uitscheiding is in de afgelopen jaren flink teruggebracht. In 2017 stootte vee ruim 512 miljoen kilo stikstof uit via de mest.
Maar de druk word verder opgevoerd want: In 2025 mogen dieren in hun mest nog maximaal 440 miljoen kilo stikstof en 135 miljoen kilo fosfaat uitscheiden.

Nog een vertrekkende kamerlid: PVV-Tweede Kamerlid Lilian Helder.

tray de pum
tray de pum
2 jaren geleden

Kabinet is niet voor niks gevallen,denk dat men “te-laat” doorheeft dat wij die letterlijke stront uit den Haag niet meer pikken,totale incompetentie wat daar in vak “K” mensen met een casinopensioen opzadelen en zelf het huidige pensioen houden,de wet geldt voor iedereen!!

John
John
2 jaren geleden

Ik geloof het al 13 jaar niet meer. Ales is een grote leugen.

Theo
Theo
2 jaren geleden

Pinokkio is er niks bij

Jackie
Jackie
2 jaren geleden

Goedzo, helemaal wakker nu

H.R. van der Veen
H.R. van der Veen
2 jaren geleden

Boelshit

Speelman .lj
Speelman .lj
2 jaren geleden

Men probeert de boeren op een ongeloofelijke te bedonderen , daar bij proberen ze ook nog de BURGERS gek te maken ,maar zowel de boeren als burgers slapen niet .

Margie
Margie
2 jaren geleden

Ik ben er nu toch helemaal klaar mee. De boeren hier zijn goede boeren. Dat gezeur moet eens een keer stoppen. Dat eeuwige gedram over die rotplaneet. Grote komeet waar blijf je. Hoeven ze niet meer te drammen. Asteroïde is ook goed.

Avax
Avax
2 jaren geleden

Die cijfers kloppen niet, de stelling klopt niet…m.a.w er klopt geen ene reet van.Waarom?..omdat het gewoon niet bestaat!

Daan
Daan
2 jaren geleden

Jho het is één grote leugen, ze bedenken van alles om van de boeren af te komen!!!
Mafia praktijken!!! Niet aan mee werken!

apyr
apyr
2 jaren geleden

Alle crisissen zijn bedacht en heel oer stomme “mensen” geloven er in.

Xanti
Xanti
2 jaren geleden

Ik zie het zo. Net als destijds in Duitsland paar mensen dood waren gegaan aan de E-Coli bacterie, werd gelijk de schuld bij de Nederlandse telers gelegd door een schreeuwlelijk in Duitsland. Honderd duizenden komkommers werden daardoor ten onrechte vernietigd. Nu is er een clubje die zich tegen de Nederlandse boeren heeft gericht en die maloten in Brussel iets in het oor gefluisterd waar een paar onnozelen in Den Haag zoals Chiristiane van der Wal ( zij, zonder kennis van boerenbedrijf) de boeren weg moet treiteren. Het is vuil spel uit jaloezie ontstaan.

Er is in dit land geen plek voor censuur
Er is in dit land geen plek voor censuur
2 jaren geleden

En HOEVEEL voedsel produceren die veehouders ?
En HOEVEEL belasting betalen die veehouders ?
En HOEVEEL mensen zijn dankzij die veehouders direct en indirect van werk en een inkomen voorzien ?
En HOEVEEL belastinginkomsten levert DAT dan weer op ?
En HOEVEEL geld kunnen die mensen dan weer uitgeven ?
En HOEVEEL werk en belastinginkomsten levert DAT dan weer op ?

DAT komt toch OOK de samenleving weer allemaal ten goede.

Je zou toch van een “econoom” mogen verwachten dat hij/zij begrijpt dat een economie ZO functioneert OMDAT een samenleving ZO functioneert.
ALLES is nu eenmaal met elkaar verbonden.

Trouwens, HOEVEEL levert die mobilisation for the environment groep eigenlijk op voor de samenleving ?
Of is dat weer zo’n Bermudadriehoek voor subsidiegeld praatclubje, dat koste wat het kost door d66 en groenlinks in leven gehouden wordt zodat die partijen kunnen roepen ; “Zie je wel, wij zijn niet de enigen die er zo over denken”.

AntiSoof
AntiSoof
2 jaren geleden

De CO2 uit Pernis gaat naar de kassen? Vies idee eigenlijk dat die smerige rook naar de plantjes gaat, want je gaat mij niet wijsmaken dat bij die CO2 geen troep zit want schoonmaken van die lucht vinden ze te duur.

En wat Gerrit zegt: alles is een leugen. De tegenstanders van het goede en het ware, het mooie en het lieve zijn blijkbaar gek op liegen en bedriegen.

Leugenaars zijn in feite ongewild mensenverraders, Judassen die voor 30 munten een mens verraden. En het meest vreselijke is dat ze zelf te dom zijn om zulks eens goed tot zich door te laten dringen. Te dom om de eigen slechtheid in te zien is de vloek van de mensheid.
Maar, ook slechte domme mensen moeten vergeven worden. Ze weten immers (eigenlijk) niet wat ze doen en welk kwaad ze aanrichten.

Goed verdienen is sexy en goed, vinden ze; en beschaafdheid is voor mietjes, menen ze. De goddelozen.

Ohje
Ohje
2 jaren geleden

Vraag me af wanneer het lichtje gaat branden als überhaupt.
Het gaat om het land van de boeren en verder niets.
Begin ook niet weer met praten ,alles staat allang vast.
Wil je overleven en dit betreft ook het volk dan is er enkel een antwoord op.

Charlotte
Charlotte
2 jaren geleden

Het is het enige wat ze willen het land van de boeren, om try city’s op te bouwen. Vanaf het begin moeten mensen de shovel er in te zetten! Actie, dan houdt het een het op!..🤡🥵🤷

Joop Visser
Joop Visser
2 jaren geleden

Voortschrijdend inzicht? Kan het verklaren. In 2017 had men het ABN-model. Onafhankeljke wetenschappers kwamen tot hun cocnclusie. In 2022 gebruikt men het Aeris-model van het RIVM gebaseerd op politieke wensen van een stikstofuitstoot zo laag dat als er geen mensen in Nederland zouden wonen het niveau stikstofuitstoot niet gehaald gaat worden. Het verschil is tussen wetenschappers en wetenschaphoeren, de laatste die doen wat de klant wil.

noh
noh
2 jaren geleden

Net als de bosbranden dat we daar gestresst van worden, stond vandaag in de krant. Helemaal gek. Ja raak gestresst van alle bullshit hieromtrend

voorbijganger
voorbijganger
2 jaren geleden

Zou het niet eens tijd worden dat de Landbouw in z’n geheel een massaclaim bij de overheid en de
industrie neerlegt over, om te beginnen , de laatste 50 jaar vanwege grootschalige vervuiling op
allerlei terrein en van zo ongeveer heel Nederland.
Eens kijken welk liedje Carolientje dan zingt.

J.Lewis
J.Lewis
2 jaren geleden

Helaas boeren. Jullie hebben het over jullie zelf afgeroepen. Jullie vonden die Wappies maar niks en vonden dat maar werkschuwe mensen. Wel eens onderzocht en nagedacht waarom deze mensen wel zoveel tijd, maar helaas niet zoveel energie hebben, omdat ze vaak gewoon terechte medische problemen hebben. Waardoor vaak veroorzaakt ? Ja door de roverheid. O.a.toeslagen schandaal, de door en door corrupte jeugdzorg en alle andere roverheid organisatie die je niet helpen maar je verder de grond intrappen, ondanks je oprechte hulpvraag in welke vorm dan ook. In NL kom je niet zo gemakkelijk in een uitkeringspositie, ondanks de verhalen in de corrupte maffia media en staatspropaganda. Deze Wappies hadden dus al ervaring met de onbetrouwbare roverheid in al zijn verschijningsvormen. Dus daarom stonden zij al snel op en lieten zij hun geluid horen. Waar waren jullie? Ondanks de enkele boer die er was, helemaal uit Groningen, met een oplegger met trekker er op, die ik gesproken heb op het Malieveld die jullie, die niet op die demo’s waren, niet kon overtuigen wat er aan de hand is en was. Verschuil je niet dat je het druk hebt en had. Dat heeft iedereen tegenwoordig dank zij het roverheids beleid om zijn hoofd boven het water te houden. Jullie kunnen tenminste de kosten voor het grootste gedeelte op het bedrijf zetten, dus minder belasting betalen waardoor de belasting meebetaald aan de kosten van de demo. Doe niet schijnheilig dat, dat niet gebeurt en kan. Kunnen de Wappies niet.
Zo zie je maar weer dat de Wappies meer verstand van de corrupt onbetrouwbare roverheid hebben dan jullie. Het gaat er op lijken dat boontje komt om zijn loontje. Jullie passieve gedrag heeft niets met het ondernemerschap te maken. Alleen met afhankelijkheid van jullie organisaties. Jullie zijn gewoon van binnen uit belazerd. En wie zitten er in jullie organisaties. Juist jullie collega’s. Ga daar ook eens met hen afrekenen als jullie je zelf als slachtoffer willen presenteren. Wordt wakker, nu het misschien nog mogelijk is en leg op een of andere manier Den Haag helemaal plat totdat al die crimineel, zelfs illegale, maatregelen definitief terug getrokken zijn. Als je de juiste juristen, dus geen advocaten, hebt die jullie ECHT bijstaan. Jullie hebben de middelen. In principe hebben jullie al verloren, dus je hebt niets meer te verliezen alleen nog maar te winnen. Daarna kan pas jullie boeren trots terugkeren. Trek ook schriftelijk je stem in bij de BBB. Ben benieuwd hoeveel boeren karakter tonen en ballen tonen.

Marrob BE
Marrob BE
2 jaren geleden

Ik geloof er ook geen flikker van.

Julia
Julia
2 jaren geleden

Ik geloof de algehele politiek niet meer wat zij ons volk inmiddels hebben aangedaan is onvergeeflijk en dat dendert ondanks zij demissionair zijn door met leugens en bedrog. Men moet toch niet bepaald een hoog IQ hebben als men nog gelooft in de WEF uitvoerders en de misdadigers tegen de menselijkheid die land en volk hebben verraden en de democratie hebben vermoord. Ben er helemaal klaar mee ik geloof alleen nog in mijzelf en trek mij er geen ene donder meer van aan mij zij bedriegen hun eigen soort maar. Het zijn een stel fascisten die niets hebben met eigen land en volk, miljarden verspillen aan belastinggeld en zelfs onze pensioenpotten hebben geroofd door een casino pensioen in werking te zetten waarvan we nu al weten dat die 1500 miljard snel zullen worden opgeslokt ten behoeve van de Oekraïne en de invasie van migranten. Ondertussen laten ze ouderen aan hun lot over en hebben de algehele zorg kapot bezuinigd waar heel veel Nederlanders zwaar de dupe van zijn.

GeenIDeeHoor
GeenIDeeHoor
2 jaren geleden

MOB? Is dat niet van/met Vollenbroek? Corrigeer me als ik er naast zit

Robert
Robert
2 jaren geleden

Het Koninkrijk der Nederlanden kan niet meer als beschaafde natie betiteld worden.
En dat is diep treurig.

Wouter
Wouter
2 jaren geleden

De media en deze, met belastinggeld gefinancierde piepkleine milieu- en asielclubjes zijn landverraders.

Dree
Dree
2 jaren geleden

Great Reset in volle gang

Welder
Welder
2 jaren geleden

Wij geloven er ook geen flikker van.

jan
jan
2 jaren geleden

1) er is geen stikstof probleem, slechts een keuze , of wat heide plantjes redden alles slopen en onbetaalbaar eten , of wat meer bomen, gras, gezonde bedrijven betaalbaar en genoeg voedsel.

2)Stikstof als plant voer wordt gelijk gesteld aan de giftige verbindingen uit de industrie , luchtvaart, scheepvaart en weg transport, alleen dat gaat al mank .
Men maakt op papier geen onderscheid.. alles is 1 soort stikstof.
Die van de boeren is niet schadelijk en dus zeker geen probleem, eerder noodzaak voor goede oogsten, die uit de industrie wat af fliteren zal niemand bezwaar tegen hebben, ook dat is een keuze.

3)voedselketen slopen , alleen al door C02 en stikstof reductie is misdadig, oogsten zullen magerder zijn als er uberhaupt nog wat boeren over blijven met de uitvoer van de leugen , niemand zit te wachten op honger en wie het niet betalen kan zal het loodje leggen bij de gecreëerde schaarste.

De Sjaak
De Sjaak
2 jaren geleden

We trappen hier niet in stelletje hufters en geldkloppers , tegen deze leugenaars , weg ermee , niet de boeren weg maar jullie weg !!

caroline
caroline
2 jaren geleden
Rombout
Rombout
2 jaren geleden

De globalisten willen industriële voedselproductie. Daarom dit offensief tegen de boeren.

Schapenkop
Schapenkop
2 jaren geleden

MAX VAN DER SLEEN = VAN URGENDA-MILIEURAMP +
MAUREEN BLANKESTEIJN = VAN GROENLINKS =
VOLGEN WAT DE REGERING WIL = DUS TUIG
Dat duo krijgt van de regering te horen wat de uitkomst vaan een berekening moet zijn.
Dan gaan ze aan de slag van af de uitkomst naar de start.
Gegarandeerd dat de berekening klopt. De regering/Schwab uitermate tevreden is met de uitkomst – heel toevallig.
En een volgende opdracht is gegarandeerd.
Die Urgenda krijgt subsidie plus miljoenen van de Postcodeloterij, net als milieudefensie.
Een corrupt crimineel zooitje.
Waarom die lui het nou zo leuk vinden om mee te helpen Nederland naar de sodemieter te helpen is mijn volkomen onduidelijk.??
Geld wat dom is maakt recht wat krom is.

Die Sleen berekent alleen de kosten van het boerenleven.
Beslist niet de miljarden belastingopbrengsten die het Nederland oplevert na de noeste arbeid van die vele boeren die dag en nacht werken om goed voedsel te produceren. Goede smakelijke groenten, fruit, melkproducten en vlees die je nog met een gerust hart kunt eten voordat BlackRock de landbouwgronden opkoopt om met Monsantarotzooi ons voedsel te verpesten.
BlackRock bezit al bijn al het landbouwgrond in Oekraiene.

Hetstinkt
Hetstinkt
2 jaren geleden

Ze liegen over alles . En hebben er dan spontaan er geen herinnering meer aan

Ron
Ron
2 jaren geleden

Met grafiekjes en wat wiskundig gegoochel kan je in de EU vertellen en bewijzen wat je wil.

Ger
Ger
2 jaren geleden

Wij moeten eens de echte wetenschappers gaan onderscheiden van de nep wetenschappers. De meeste wetenschappers zijn gecanceld of worden geweerd door de media. De nep wetenschappers staan achter het WEF en beamen hun ideeën door idiote uitspraken die nergens op slaan of zijn verzonnen. Mensen er is geen klimaat crises en CO2 is de voeding van al het leven op aarden.

Henk
Henk
2 jaren geleden

de kerk van links zijn de scholen de leg batterij van experts volgens de media
de waarheid experts zijn mensen met een mening
een mening hebben met twee linker handen die vinden werk in de media.

novy
novy
2 jaren geleden

Pak al die leugenaars als eerste maar op, want daar zit nou net de kneep hé!

Back to top button
80
0
We lezen graag je reactie!x