Een door Amerika getrainde scherpschutter is de nieuwe oorlogsminister van terreurgroep Islamitische Staat (IS) geworden, meldt Iraqi News. Kolonel Gulmurod Khalimov werd door de VS getraind toen hij aan het hoofd stond van de speciale politie van Tadzjikistan.
De 41-jarige Khalimov vervangt Abu Omar al-Shishani, bijgenaamd Omar de Tsjetsjeen, die omkwam bij een Amerikaanse luchtaanval. Khalimov zei in een propagandafilmpje van IS aanvallen te zullen uitvoeren tegen Rusland, de VS en Tadzjikistan.
Blackwater
De Tadzjiek, die zich vorig jaar heeft aangesloten bij IS, zei in het filmpje verder dat hij tussen 2003 en 2014 vijf trainingscursussen heeft gevolgd in de VS en in Tadzjikistan. De cursussen werden gegeven door het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
Een deel van de training werd volgens de commandant verzorgd door de controversiële particuliere militaire uitvoerder die tot voor kort bekend stond als Blackwater. Khalimov onthulde ook dat hij in het geheim in Rusland heeft getraind.
Militair-industrieel complex
Terreurgroep IS kondigde de benoeming niet officieel aan uit angst dat er luchtaanvallen zouden volgen. In eigen land wordt Khalimov gezocht wegens verraad, lidmaatschap van een gewapende groepering en illegale deelname aan gewapende conflicten in andere landen. Er staat een beloning van drie miljoen dollar op zijn hoofd.
De wapens die hij gebruikt, zijn ook geleverd door de VS, merkt Zero Hedge op, toevoegende dat er slechts één partij is die van dit alles profiteert: het Amerikaanse militair-industrieel complex, waar al menig president voor heeft gewaarschuwd.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Nieuw bewijs suggereert dat genetisch materiaal in COVID-prikken kan integreren in menselijk DNA
Mensen zijn perfecte slaven die worden leeg geperst als een sinaasappel. Ex-elitebankier Ronald Bernard getuigt over kindermisbruik
Emeritus hoogleraar Capel verrast met ‘geniale video’: zo worden we bij de neus genomen
Zorgen over digitaal identiteitsbewijs: ‘straks kunnen ze ongevaccineerde burgers hun rijbewijs afpakken’
Boodschap van een andere ster
UFO-hype: ‘We zeggen letterlijk tegen jullie dat aliens bestaan. Het kan niemand wat schelen’
Er zijn meer dan een miljoen mensen met een angststoornis in Nederland. Toch is de oplossing eenvoudiger dan je denkt
Israël: Pfizer-vaccin niet 94%, maar slechts 64% effectief
Zie video: ‘KNMI is wereldberoemd geworden dankzij het verspreiden van desinformatie’