Voordat de Maidan-protesten in Kiev ontstonden, waarschuwde de Oekraïense oud-presidentskandidaat Oleg Tsarov al dat de Verenigde Staten een oorlog zouden ontketenen in Oekraïne.
Tsarov zei in november 2013 tijdens een toespraak voor het parlement dat de VS voorbereidingen treft voor een burgeroorlog in Oekraïne. De dag na zijn uitspraken braken er protesten uit. Terwijl hij het parlement toespreekt, scanderen betogers op de achtergrond leuzen in een poging hem te onderbreken.
In april 2014 werd de oud-presidentskandidaat in Kiev in elkaar geslagen door een boze menigte. Oekraïense veiligheidsdiensten wisten hem met moeite weg te krijgen. Tsarov was gevlucht naar het gebouw van het openbaar ministerie waar hij journalisten te woord stond.
Tsarov is voormalig lid van de Partij van de Regio’s van de oud-president Viktor Janoekovitsj. Hij maakte zich sterk voor federalisering van Oekraïne, om het gespleten land bij elkaar te houden.
“Activisten hebben me duidelijk bewijs laten zien waaruit blijkt dat binnen onze landsgrenzen, met de steun en directe deelname van de Amerikaanse ambassade in Kiev, de operatie ‘Tech Camp’ wordt gestart om een burgeroorlog in Oekraïne te ontketenen,” zei Tsarov. “De operatie valt onder de verantwoordelijkheid van de Amerikaanse ambassadeur in Oekraïne Geoffrey R. Pyatt.”
Hij voegde toe dat Amerikaanse instructeurs uitlegden hoe je via sociale netwerken en het internet de publieke opinie kunt manipuleren en gewelddadige reacties uit kunt lokken om het volk te radicaliseren. Tsarov wees erop dat de VS in het verleden middels sociale netwerken op succesvolle wijze protesten heeft weten uit te lokken in Egypte, Tunesië en Libië.
Hij riep het parlement op een onderzoek in te stellen, maar dat kwam er niet. Een bedrijf kocht de rechten om in het oosten van Oekraïne schaliegas uit de grond te halen. Het bedrijf nam vier kinderen en stafmedewerkers van Amerikaanse zittende ministers in dienst, in de hoop dat de VS zou helpen het oosten van Oekraïne te veroveren. En ziedaar, het lukte.
[Pravda]






Jeffrey Sachs doet schokkende bewering over Macron: zo denkt hij echt over de NAVO
Jensen: dít is de waarheid over de mysterieuze Elon Musk
Er gebeurt iets heel raars in het centrum van de Melkweg
Minister Dijkstra sluit niet uit dat onze soevereiniteit verder wordt overgedragen aan WHO
Bulgaarse archeologen stuiten op ‘vampieren’
8,8 miljard aardachtige, bewoonbare planeten ontdekt
Is deze Amerikaanse arts vermoord omdat hij zijn patiënten behandelde met een revolutionair kankermedicijn?
“Spionagediensten financieren klimaatonderzoek om weersbeïnvloeding als wapen te gebruiken”
‘De coronacrisis was slechts de opmars naar een Europese medische dictatuur’