De Amerikaanse journalist Patrick Lancaster is in de Russische regio Koersk, die begin deze maand is binnengevallen door het Oekraïense leger.
Bij de frontlinie sprak hij met een commandant van de Russische speciale troepen, die zei dat Oekraïne tijdens de invasie chemische wapens heeft ingezet met behulp van een FPV-drone. Dergelijke wapens zorgen ervoor dat eerst de armen en benen van soldaten uitvallen, waarna ze sterven.
(Video verwijderd? Klik hier...)
100 procent zeker
Op de vraag of hij buitenlandse huurlingen in de regio heeft gezien, antwoordde de commandant: “Ja, Duitsers, Polen. 100 procent zeker.” Hij hoorde de soldaten naar eigen zeggen in het Duits en Pools met elkaar praten. Over aantallen wilde hij niets zeggen. “Genoeg.”
Zijn eenheid gebruikt zelf ook FPV-drones, vooral om pantservoertuigen met soldaten te vernietigen. Hij verwacht dat de Oekraïners het nog drie tot vier weken kunnen volhouden. De speciale troepen heroveren momenteel gebieden die Oekraïne had ingenomen.
Beslissende veldslag
En zo bevinden zich na al die jaren weer Duitse tanks en soldaten in Koersk. 81 jaar geleden speelde de regio een beslissende rol in de oorlog. Koersk was toen het decor van een beslissende veldslag. De beroemde Slag om Koersk omvatte miljoenen soldaten, en duizenden tanks en vliegtuigen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
66 landen doen oproep tijdens Algemene Vergadering VN: ‘Maak einde aan oorlog in Oekraïne’
Zanger Blink-182 mailde met campagnemanager Hillary Clinton over contact met aliens
Premier Orban hint op NAVO-plan voor ‘militaire missie’ in Oekraïne
Assad noemt Amerikaanse troepen in Syrië indringers: “Niemand heeft ze toestemming gegeven”
‘Er zijn 2 mogelijkheden: ze hebben geen enkel idee waar ze over lullen of ze liegen u keihard voor’
Aarde koelt nog steeds af als gevolg van Kleine IJstijd. Wetenschappers doen opmerkelijke ontdekking
Fleur Agema roept op: ‘Stop de lockdown en vrijheidsbeperkende maatregelen en 2G!’
Mensen zijn klimaathysterie helemaal ZAT: ‘Media maken zich compleet belachelijk’
Rusland: Pfizer, Moderna, Soros, Gates, Clintons, Bidens en Rockefellers betrokken bij Oekraïense biolabs