Boer Atie van Essen uit Kootwijkerbroek heeft ‘enorme’ spijt dat hij zijn boerderij op liet kopen door de overheid. “Had ik het maar nooit gedaan,” zei hij tegen Omroep Gelderland.
De ‘woest aantrekkelijke’ uitkoopregeling, zoals oud-stikstofminister Van der Wal die noemde, bracht de oud-kalverhouder lichamelijke, emotionele en financiële problemen.
Hij moest zelf zijn stallen slopen en ondertussen liep zijn hypotheek gewoon door. “Ik heb lang moeten wachten op het geld, terwijl ik elke maand nog wel mijn hypotheek moest betalen. De rente heb ik ook langer moeten betalen, omdat ik het niet kon afbetalen. Dat heeft veel gekost.”
Harde werkelijkheid
Van Essen, die boos is op de overheid, wacht nog steeds op een deel van het ‘uitkoopgeld’ en moet mogelijk zelfs zijn huis verkopen.
Het ministerie van Landbouw van BBB’er Femke Wiersma wil ‘niet ingaan op een individuele casus’.
“De harde werkelijkheid die veel in Den Haag niet onder ogen willen zien,” reageert Farmers Defence Force (FDF).
Onbetrouwbare overheid
FDF-kopstuk Sieta van Keimpema voegt toe: “Deze man deed mee aan de ‘woest aantrekkelijke’ regeling van Van der Wal: de eersten zouden spekkoper zijn. De realiteit bewijst dat de onbetrouwbare overheid nog steeds de dienst uitmaakt.”
Vorige maand werd bekend dat de provincie Gelderland de regels voor staatssteun overtrad bij de uitkoop van 14 boerderijen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ophef om ‘coronavaccinhit’ van K3 op Qmusic: ‘Dit is indoctrinatie’
Coronavaccinonderzoeker op tv: ‘We hebben een fout gemaakt’
Officieel overheidsrapport: mogelijk buitenaards moederschip in ons zonnestelsel
Immunoloog Marjolein van Egmond: ‘We gaan het virus niet uitbannen, ook niet met een hele hoge prikgraad’
Game over: ISIS krap bij kas, Russische gevechtsvliegtuigen drijven terreurgroep in het nauw
COA-klokkenluider klapt uit de school over “asielzoekers”: ‘Ze komen met het vliegtuig!’
Coronacrisis of niet, Rutte trekt 200 miljoen uit om huizen van gas te halen. ‘Gekkigheid gaat gewoon door’
Nederland kan hogere NAVO-norm volgens Rutte makkelijk betalen: ‘Nederland is op 2 of 3 na het rijkste land van de wereld’
Hard bewijs dat ons kabinet liegt en beloftes niet nakomt. Hoe de regeringspartijen er een puinhoop van maken