Eind vorige maand werd de luchthaven Atatürk in Istanboel getroffen door een aanslag waarbij in totaal 47 mensen om het leven kwamen. De aanslag is nog altijd niet opgeëist, al wijzen de Turkse autoriteiten wel naar terreurgroep IS.
Verschillende Turkse kranten schrijven dat de CIA achter de aanslag zit. “De CIA zat achter de aanslag!” kopte de krant Yeni Akit. En in de krant Takvim verscheen een opiniestuk met de titel ‘CIA en alweer een false flag’.
Columnist Ergun Diler schreef dat ook de aanslagen in Boston, Parijs en Brussel zijn uitgevoerd door mannen die connecties hadden met de CIA. Hij verwijst naar experts die gezegd zouden hebben dat ‘Turkije een bolwerk van de CIA is, waar de inlichtingendienst vrijwel iedere dag een aanslag kan uitvoeren’.
Toyota
Diler stelt dat drie landen – Turkije, Frankrijk en Rusland – moesten boeten omdat ze waren opgestaan tegen de Verenigde Staten. Ook diverse andere Turkse media geven de VS en met name de CIA de schuld van de aanslagen. Ook suggereren ze dat IS een pion is van imperialistische krachten.
Op 30 juni schreef Ali Karahasanoglu een stuk in de krant Yeni Akit met de titel ‘Wie de splinternieuwe Toyota’s aan IS heeft gegeven is de dader’. Hij concludeert dat de pick-ups bewijs zijn voor Amerikaanse betrokkenheid en dat IS slechts een pion is.
Hersenspoeling
Op dezelfde dag schreef een andere columnist van Yeni Akit, Mehtap Yilmaz, een stuk waarin ze stelt dat IS een project is van de Mossad en de CIA. Haar collega Ahmet Varol schreef een column waarin hij beweert dat IS is opgezet en wordt gebruikt door imperialistische krachten om moslimgemeenschappen van binnenuit te vernietigen.
De krant meldde ook dat IS rijke kinderen op dezelfde manier hersenspoelt als de CIA. Bij het artikel stond een foto van een IS-strijder met een dure uitrusting, niet om te vechten, maar om te rekruteren.
Hoewel de Turkse autoriteiten naar IS wijzen, stellen pro-regeringsmedia opvallend genoeg dat de CIA achter de aanslag zit.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Aluminium in voedsel, cosmetica en medicijnen veroorzaakt Alzheimer
Afschuwelijk: weervrouw zakt live op tv plotseling in elkaar
‘Fake news’ van Nieuwsuur over coronadode in Kerkrade: ‘We hebben een smoking gun gevonden’
Onverklaarbare explosie boven grens Thailand-Cambodja
Bijzondere meteorenzwerm bereikt maandag hoogtepunt: 72 vallende sterren per uur
“Hoge CO2-concentratie heeft zeer positief effect op het leven op onze planeet”
Overheidscommissie zegt dat jongens HPV-prik niet moeten krijgen. Dit is de reactie van de door Big Pharma gecorrumpeerde media
Franse generaal: “Frankrijk moet samenwerken met Rusland en uit de NAVO stappen”
Lange Frans: Hoe Ferd Grapperhaus pedofilie onder het tapijt moffelt