Pieter Parlevliet filmde dinsdag hoe de Nederlandse kabinetsdelegatie aankomt bij de SDG-tent van het World Economic Forum in Davos.
We zien onder anderen defensieminister Ruben Brekelmans (VVD), minister Hermans (VVD), DNB-baas Klaas Knot, premier Dick Schoof en secretaris-generaal van het ministerie van Algemene Zaken Gert-Jan Buitendijk, die daarmee ook coördinator is van de inlichtingen- en veiligheidsdiensten.
“Hoort u hier wel te zijn?” vroeg Parlevliet aan Buitendijk. “Dat mag toch eigenlijk niet als intelligence man?”
(Video verwijderd? Klik hier...)
Allerbelangrijkste man
“De allerbelangrijkste man van Nederland,” zei Parlevliet over hem. “De coördinator van alle inlichtingen- en veiligheidsdiensten. Het is toch allemaal wat.”
Vervolgens verscheen AIVD-baas Erik Akerboom in beeld. Ook hij kreeg de vraag: “Hoort u hier wel te zijn?” Zijn antwoord was resoluut: “Zeker.”
Schijnwerpers erop
Goed dat de schijnwerpers erop worden gezet, vindt voormalig Kamerlid Pepijn van Houwelingen. Ook hij vraagt zich af waarom het hoofd van de AIVD en de secretaris-generaal van Algemene Zaken aanwezig zijn.
Huisarts Els van Veen merkt op: “Het gebeurt gewoon onder onze ogen. Ze schamen zich er niet eens voor. De SDG’s van het WEF zijn leidend. Je ziet het bij overheidsinstellingen, banken, ziekenhuizen, scholen, zelfs kerken. Wel goed dat er nu schijnwerpers op worden gezet. Daar begint de bewustwording mee.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Europees klimaatactieplan: ‘De stoppen in het hoofd van Timmermans zijn nu echt doorgeslagen’
ECB-baas Lagarde dreigt: als we niet de hele wereld vaccineren, zal covid ons blijven achtervolgen
Oud-generaal Michael Flynn: over 3 tot 4 weken komen er schokkende dingen naar buiten
Waarom mocht de demonstratie tegen Poetin in Amsterdam wel doorgaan?
Complottheorie blijkt te kloppen: de meeste oorlogen draaien om olie
Nederland staat vanaf nu bekend als jihadistenvriend. Dit is zwaar crimineel gedrag en geknoei van de bovenste plank
Video: het autoritaire gedrag van degenen die denken ‘leiders’ te zijn wordt met de dag ontluisterender
Arts over onderzoek dat zou aantonen dat coronavaccins hartproblemen verminderen: ‘Verbaast me dat dit gepubliceerd is’
Rutte in het nauw: ‘Moeten we dan niet de Rijksrecherche gaan inzetten?’