
In vrijgegeven FBI-documenten valt te lezen dat Adolf Hitler in 1945 Duitsland zou zijn ontvlucht in een onderzeeër en koers zou hebben gezet richting Argentinië, schrijft persbureau Sputnik.
Volgens de stukken, die door de FBI zijn overhandigd aan de Amerikaanse militaire inlichtingendienst, kwam Hitler samen met 50 andere mensen aan in het Zuid-Amerikaanse land.
Het ging waarschijnlijk om nazi-functionarissen en hun familieleden.
Snor afgeschoren
Ergens aan de voet van de zuidelijke Andes dook het gezelschap onder, aldus de documenten.
Op het moment dat de Führer aankwam in Argentinië had hij volgens de FBI-bronnen last van astma en zweren, en had hij zijn opvallende snor afgeschoren.
De bronnen noemden zes Argentijnse functionarissen die onderdak zouden hebben verleend aan het gezelschap.
Complottheorieën
De FBI concludeerde echter dat het ‘onmogelijk was om Hitler te vinden aan de hand van de schaarse informatie die op dat moment was verzameld’.
Na de val van het Derde Rijk begonnen er al snel een aantal complottheorieën te circuleren. Zo zou Hitler zijn gevlucht naar Antarctica of Zuid-Amerika.
Het is bekend dat meerdere nazi-prominenten, waaronder Adolf Eichmann – één van de hoofdverantwoordelijken voor de massamoord op de Joden – en Auschwitz-arts Josef Mengele, in het buitenland een veilig heenkomen vonden.
Man leeft in bomen en poetst tanden met dennenappels (video)
Snoeiharde uithaal naar minister Kaag: ‘Flikker op, idioot!’
Leven we in een computersimulatie? Waarschijnlijk wel, zegt deze professor
Hek om Bergschenhoek tegen coronavirus? ‘We zijn krankzinnig geworden’
3 keer ‘bewijs’ dat de ziel het lichaam verlaat tijdens een BDE
Pepijn van Houwelingen zet minister Kaag klem: ‘Daar wordt wel degelijk gepusht voor de digitale euro’
Game over: ISIS krap bij kas, Russische gevechtsvliegtuigen drijven terreurgroep in het nauw
FBI-document bevat informatie over lichamen van aliens, ruimteschepen en planeet
Niet voor zwakke magen: coronavaccin verandert benen van vrouw (34) in ‘gigantische blaren’