Forensisch arts Selma Eikelenboom had in RTL Late Night een verontrustende boodschap. Beelden van de uitzending circuleren op sociale media. Ze zei dat er in Nederland jaarlijks 17.000 tot 20.000 doden vallen door medicijngebruik of medische fouten met medicijnen.
Eikelenboom zei zich te verbazen over het gebrek aan kennis van de autoriteiten. Volgens haar blijkt uit onderzoeken dat het aantal doden door medicijngebruik erg hoog is.
— KsvndrLn (@JanJanssen1515) December 28, 2025
Keiharde cijfers
In een Amerikaans onderzoek wordt geschat dat er in de VS 225.000 doden per jaar vallen door medische handelingen. Er bestaan daarnaast schattingen waaruit blijkt dat er in de EU jaarlijks 200.000 mensen overlijden door medicijnen.
“Ieder jaar worden een kwart miljoen Amerikanen omgebracht door medicijngebruik,” zei Eikelenboom. “Niemand maakt zich er druk om. Dat zijn gewoon keiharde cijfers.”
Orde van de dag
“Aan die paar moorden wordt een hele hoop aandacht besteed, maar de grote lijnen zijn we als maatschappij gewoon uit het oog verloren,” ging ze verder. “We gaan gewoon over tot de orde van de dag.”
Allemachtig, hoor deze twee minuten even aan, zegt data-analist Wouter Aukema over het fragment.
Voor neuroloog Jan Bonte is het geen nieuws. “En als je de abominabele kennis van de farmacologie bij artsen in ogenschouw neemt, is het nog een wonder dat het er maar zo weinig zijn.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kritiek op ‘factcheck’ NUcheckt over bijwerkingen coronavaccin: ‘Ga nu maar weer rustig slapen’
Kijk: Boze boeren leggen Parliament Square in Londen plat
Kuzu haalt fel uit naar De Jonge: ‘Geloofwaardigheid is nooit Hugo’s sterkste punt geweest’
Zo zien de militaire controleposten bij de WEF-bijeenkomst in Davos eruit
In Argentinië bevat de regen tot 100 procent onkruidgif van Monsanto. Verbaas je over de uitkomsten van dit onderzoek
Zorgvuldig verwoorde propaganda ontwikkeld door leugenaars. Wat je moet weten over de gifgasaanval op oud-spion Skripal
De meedogenloze mondkapterreur van Alexander Pechtolds CBR: lak aan mensen met beperking
Monsanto veroordeeld voor ziek maken Franse boer: “Dit is het beginpunt van een golf aan schadeclaims”
Kritiek op open brief van honderden wetenschappers: ‘Van Dissel is toch corrupt, vanwaar de ophef over een feit?’