Een extract van broccolikiemen helpt patiënten met diabetes type 2 om hun bloedsuikerspiegel op peil te houden, zo blijkt uit een nieuwe studie.
Er is grote behoefte aan alternatieve behandelingen voor de aandoening, die is uitgegroeid tot een wereldwijde epidemie.
Wereldwijd lijden meer dan 300 miljoen mensen aan diabetes type 2. Tot wel 15 procent van de patiënten kan de standaardbehandeling niet ondergaan vanwege het risico op nierschade.
Halt toeroepen
Al ruim 1,2 miljoen Nederlanders hebben diabetes en daar komen elke week 1200 bij.
Annika Axelsson en haar collega’s van de Universiteit van Lund in Zweden gingen op zoek naar stoffen die veranderingen in het lichaam tegengaan die worden geassocieerd met de ziekte.
Er werden in totaal 3852 stofjes getest waarvan gedacht wordt dat ze diabetes type 2 een halt kunnen toeroepen.
Positieve invloed
De meest veelbelovende bleek sulforafaan, een stof die van nature voorkomt in kruisbloemige groentes.
Bij ratten met suikerziekte zorgde de stof ervoor dat de productie van glucose werd teruggedrongen. Ook had sulforafaan een positieve invloed op de genexpressie.
Aanzienlijk
Toen onderzoekers 97 patiënten met diabetes type 2 12 weken lang extracten van broccolikiemen gaven, gingen zwaarlijvige proefpersonen er in vergelijking met een controlegroep aanzienlijk meer op vooruit.
Het onderzoek is verschenen in het tijdschrift Science Translational Medicine.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Weet wat je eet! Waarom kant-en-klare producten zo goedkoop zijn
Het is vandaag twaalf twaalf twaalf
Zo ziet Katrina (28) eruit na haar Pfizer-vaccin: ‘Ik laat me de mond niet snoeren’
Topjournalist noemt Witte Helmen propaganda-organisatie. Waarom blijft Nederland hier miljoenen in pompen?
De transhumane mens: “Binnen 10 jaar is de helft van alle Amerikanen gechipt”
Buitenhof: ‘Het kán nog helemaal fout gaan met de inentingen’
Mona Keijzer: G2, impliciete vaccinatiedwang in strijd met mensenrechten
Al Qaida en VS in diepste geheim bevriend en strijden in Jemen. Maar tegen wie?
Robert Jensen pakt Klaus Schwab en zijn adviseur Yuval Harari aan: ‘Waarom worden ze niet meteen gearresteerd?’