De Noordzee moet een grote bouwplaats voor windmolens gaan worden. Het Deense energiebedrijf Ørsted gaat komend jaar het eerste grote windmolenpark in Nederland bouwen.
Er is alleen één probleem: wind blijkt toch niet zo effectief te zijn als voorheen werd gedacht, ontdekte het bedrijf.
Het gevolg? Een ontslaggolf bij Ørsted.
Minder dan verwacht
In oktober duikelde het aandeel van het energiebedrijf naar een verlies van zeven procent, toen het waarschuwde dat windparken minder stroom opwekken dan verwacht.
Het bedrijf claimde dat windturbines elkaar in de weg staan, wat ten koste gaat van de efficiëntie.
Onderschat
Ørsted suggereerde dat het fenomeen is onderschat door de windenergie-industrie, die de laatste tijd steeds meer onder druk is komen te staan nu overheidssubsidies plaatsmaken voor concurrerende veilingen.
In het Britse deel van de Noordzee heeft Ørsted het grootste windmolenpark ter wereld neergezet.
Voor de kust van Hull staan in totaal 174 windmolens.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Lijd jij aan medisch toeval? Dan kan deze video helpen
10 Europarlementariërs schrijven brief aan voorzitter over vaccinatiecampagne: ‘Dit moet onmiddellijk stoppen’
Jonathan Krispijn stopt per direct bij ON! en richt eigen platform op: ‘Ik wil gaan doen wat de rest nalaat’
Filmpje: ‘Dit is een waarheid waar EU-leiders hun ogen voor sluiten’
Neil Armstrong verschijnt aan medium Robbert van den Broeke
Mysterie: Sandy Hook-slachtoffer sterft (opnieuw) in Pakistan
Explosieve info: Wat je niet mag weten over China
Jensen ontleedt toespraak van Mark Rutte: ‘Je ziet dat hier iets anders achter zit’
Zijn de Bosnische piramides een plek voor genezing? Deze mensen herstelden spontaan na een bezoek