Zaterdag zei PvdA-GroenLinks-fractievoorzitter Frans Timmermans dat er Europese kruisraketten afgevuurd moeten worden op Rusland.
“Wat heel belangrijk is, is dat Oekraïne in staat wordt gesteld om ook diep in Rusland nu klappen uit te delen zodat de bevoorrading van de troepen spaak loopt voor de Russen,” zei hij in Nieuwsuur.
“Europa heeft daar altijd [over] getwijfeld en de NAVO ook: doe dat nou maar gewoon, er is nu geen tijd meer te verliezen,” vervolgde Timmermans.
Frans Timmermans…Europese kruisraketten diep Rusland inschieten…”doe dat nou maar gewoon”…
De EU ‘nationalisten’ zijn echt compleet gestoord. pic.twitter.com/GPKIdfmoJ4
— R. Genis (@PGoldschmeding) March 1, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Opruiende uitspraken
Voormalig Tweede Kamerlid Wybren van Haga trekt op X fel van leer tegen de oud-Eurocommissaris. “Wel fijn dat nu duidelijk is welke politici en welke partijen staatsgevaarlijk zijn. Ik neem aan dat het OM zorgvuldig naar deze opruiende uitspraken zal kijken?” schrijft hij.
“Wanneer vertrekt Frans zelf overigens naar het front? Of mogen alleen andermans kinderen sneuvelen?” vraagt Van Haga.
Dat is gewoon strafbaar
Het oud-Kamerlid krijgt veel bijval. Zo zegt auteur Chris van Henegouwen: “Timmermans roept op tot schending van internationaal recht. Dat is gewoon strafbaar.”
Een jurist laat weten dat hij maandag aangifte gaat doen. “Er zal wellicht gevolgd moeten worden met een artikel 12 Sv-procedure, maar ook dat zal ik gaan doen.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Oudste piramide ter wereld gevonden in Crimea?
Terwijl Nederland naar de stembus gaat, wordt in het Europees Parlement over iets veel belangrijkers gestemd
Media draaien er niet langer omheen: ‘Jullie worden uiteindelijk gechipt’
WikiLeaks plaatst mysterieuze tweets over ‘Vault 7’. Waar verwijzen ze naar?
In Engeland wordt gewerkt aan een soort permanente LOCKDOWN
Kabinet trekt 100 miljoen uit voor Oekraïense boeren: ‘We worden geregeerd door uitschot van ergste soort’
Lokale bewoners staan versteld: Voor het eerst in bijna 40 jaar sneeuw in de Sahara
‘Ze zijn in paniek, inclusief verrader Rutte, Ursula von der Leyen en de drie leiders Macron, Merz en Starmer’
VIDEO: Alle regeringen worden geleid door leugenaars en niets van wat ze zeggen moet worden geloofd