Toenmalig CDA-leider Sybrand Buma, die nu informateur is, heeft Pieter Omtzigt in 2013 het zwijgen opgelegd over Joris Demmink. Dat schrijft journalist Eric van de Beek in één van zijn drie gecrowdfunde artikelen over de oud-topambtenaar, tegen wie beschuldigingen zijn geuit over misbruik van minderjarige jongens.
Volgens ingewijden ging Omtzigt daarna stiekem toch nog even door. Hij sprak namelijk in 2014 met oud-justitiedirecteuren die aangifte hadden gedaan tegen toenmalig minister van Justitie Ivo Opstelten. Ze beweerden dat de minister zich schuldig had gemaakt aan het ‘vertragen in plaats van voortvarend afhandelen’ van aangiften tegen Demmink.
Missive van boven
Op een gegeven moment zei Omtzigt dat hij niet meer met hen gezien wilde worden omdat hij dan ‘enorm gesodemieter’ zou krijgen met Buma. Deze missive kwam ‘van boven’. Ook twee andere CDA-prominenten, oud-ministers Piet Hein Donner en Ernst Hirsch Ballin, zouden druk hebben uitgeoefend.
Omtzigt, die de politiek inmiddels verlaten heeft, wilde het deksel van de beerput, maar werd gedwongen deze hele zaak te laten rusten, aldus één van de oud-justitiedirecteuren in gesprek met Van de Beek.
Telefoontje uit Den Haag?
“Demmink genoot veel bescherming. Enerzijds omdat hij voor zijn ministers vaak de kooltjes uit het vuur haalde en nare karweitjes moest opknappen. Hij wist veel over zijn bazen en kon uit de school klappen als hij werd aangevallen op zijn kwetsbaarheden. Demmink was chantabel, maar kon zelf ook chanteren. Zo hield men elkaar gevangen.”
Van de Beek schreef hierover twee artikelen die in 2021 verschenen op de Belgische website Uitpers. Eén van die artikelen werd eerder dit jaar zonder opgaaf van reden verwijderd door de nieuwe hoofdredacteur. “Telefoontje uit Den Haag?”
Lees hier het hele artikel.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Politieagent roept collega’s op ’tirannieke’ coronamaatregelen niet te handhaven
Chemtrails! What’s happening?
We moeten de griepprik afschaffen. Huisarts onthult in dit ijzersterke opiniestuk waarom
‘Schokkend’: Met dit wetsvoorstel van D66 ‘wordt het straks ook verboden om pedofiele gevoelens te onderdrukken’
De partijen die beloofden de immigratie eindelijk aan te pakken vielen op eerste dag nieuwe Tweede Kamer al door de mand
Spike-eiwit coronavirus bevat stukje DNA dat 3 jaar vóór pandemie werd gepatenteerd door Moderna
17 artefacten die suggereren dat geavanceerde beschavingen duizenden (of miljoenen) jaren geleden bestonden
Arrestaties bij bank Vaticaan, directeur stapt op
“Gezondheidsdienst houdt verband tussen autisme en vaccins geheim”