Toenmalig CDA-leider Sybrand Buma, die nu informateur is, heeft Pieter Omtzigt in 2013 het zwijgen opgelegd over Joris Demmink. Dat schrijft journalist Eric van de Beek in één van zijn drie gecrowdfunde artikelen over de oud-topambtenaar, tegen wie beschuldigingen zijn geuit over misbruik van minderjarige jongens.
Volgens ingewijden ging Omtzigt daarna stiekem toch nog even door. Hij sprak namelijk in 2014 met oud-justitiedirecteuren die aangifte hadden gedaan tegen toenmalig minister van Justitie Ivo Opstelten. Ze beweerden dat de minister zich schuldig had gemaakt aan het ‘vertragen in plaats van voortvarend afhandelen’ van aangiften tegen Demmink.
Missive van boven
Op een gegeven moment zei Omtzigt dat hij niet meer met hen gezien wilde worden omdat hij dan ‘enorm gesodemieter’ zou krijgen met Buma. Deze missive kwam ‘van boven’. Ook twee andere CDA-prominenten, oud-ministers Piet Hein Donner en Ernst Hirsch Ballin, zouden druk hebben uitgeoefend.
Omtzigt, die de politiek inmiddels verlaten heeft, wilde het deksel van de beerput, maar werd gedwongen deze hele zaak te laten rusten, aldus één van de oud-justitiedirecteuren in gesprek met Van de Beek.
Telefoontje uit Den Haag?
“Demmink genoot veel bescherming. Enerzijds omdat hij voor zijn ministers vaak de kooltjes uit het vuur haalde en nare karweitjes moest opknappen. Hij wist veel over zijn bazen en kon uit de school klappen als hij werd aangevallen op zijn kwetsbaarheden. Demmink was chantabel, maar kon zelf ook chanteren. Zo hield men elkaar gevangen.”
Van de Beek schreef hierover twee artikelen die in 2021 verschenen op de Belgische website Uitpers. Eén van die artikelen werd eerder dit jaar zonder opgaaf van reden verwijderd door de nieuwe hoofdredacteur. “Telefoontje uit Den Haag?”
Lees hier het hele artikel.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Kijk: Kuzu confronteert VVD met cijfers over vaccins, coronacoalitie schreeuwt door hem heen
Washington DC getroffen door aardbeving
Filmpje: zo ‘objectief’ is het nieuws dat de NOS brengt over Kamala Harris
Adembenemende iriserende ‘eindtijdwolk’ gespot in Costa Rica
2 jaar na aanval Hamas: ‘Vaststaat dat Israëliërs zijn gedood door eigen militairen’
Nu het kabinet is gevallen ‘is de weg vrij voor Schoof om demissionair akkoord te gaan met allerlei controversiële zaken’
Michael Pilarczyk heeft vragen over corona: ‘Zit er een veel groter plan achter deze poppenkast?’
De maat is vol: woensdag komt de hele Belgische economie tot stilstand. Burgers zijn het spuug- en spuugzat
‘Waarom wordt Bush niet berecht?’ (video)