Uit een studie in het tijdschrift PNAS blijkt dat kinkhoestvaccins die sinds de jaren negentig worden gebruikt verantwoordelijk zijn voor kinkhoestuitbraken in de Verenigde Staten.
De laatste jaren verschijnen er vaak nieuwsartikelen waarin wordt gesteld dat niet-gevaccineerde kinderen de veroorzaker zouden zijn van uitbraken.
‘Parents Not Vaccinating Kids Contributed to Whooping Cough Outbreaks’ kopte TIME onlangs. Het tijdschrift verwees naar onderzoek in het Journal of Pediatrics dat was uitgevoerd door wetenschappers die financiële banden hebben met vaccinmakers Sanofi Pasteur en GlaxoSmithKline, de twee bedrijven die in de VS alle kinkhoestvaccins maken.
Keel
De Amerikaanse gezondheidsdienst CDC geeft toe dat ongevaccineerde kinderen niet verantwoordelijk zijn voor de kinkhoestuitbraken.
Wetenschappers hebben nu geconcludeerd dat de effectiviteit van de DKTP-prik na ongeveer vijf jaar sterk afneemt. De oudere versie van het kinkhoestvaccin werkte langer, maar werd van de markt gehaald vanwege ernstige bijwerkingen zoals chronische neurologische aandoeningen.
Tijdens de nieuwe studie werden bavianen gevaccineerd tegen kinkhoest. Nadien bleek dat de infectie achterbleef in de keel van de dieren. Hoewel de bavianen zelf niet ziek werden, verspreidden ze de infectie onder soortgenoten die niet waren gevaccineerd.
Drager
“Als je pas gevaccineerd bent, ben je een asymptomatische drager,” vertelde hoofdonderzoeker Tod J. Merkel van de Food and Drug Administration (FDA) aan The New York Times. “Dat is goed voor jou, maar niet voor de populatie.”
De studie laat volgens de krant nog een zwakte van het vaccin zien, namelijk dat mensen die gevaccineerd zijn de infectie blijven verspreiden zonder zelf ziek te worden. Op die manier wordt de ziekte in stand gehouden en kunnen vaccinmakers blijven verdienen aan hun product.
Gerelateerd:
- Homeopathische vaccins in opkomst
- Vaccinatie: de religie van een heilloze standaardprocedure
- Baby sterft na vijfvoudige vaccinatie
- Vaccin GlaxoSmithKline gelinkt aan sterfgevallen baby’s
- Aantal Australische ouders tegen vaccinatie verzesvoudigd
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Universeel basisinkomen via het verkopen van je data: deze ondernemer zegt in Davos dat er al akkoord is
WEF target vrijheid van meningsuiting en de EU wil je chats controleren
Nieuwe controverse rond Epstein-files en rol van Trump: ‘Bewijs tegen de president wordt verborgen gehouden’
Stonehenge duizenden jaren eerder bewoond dan gedacht
Voormalig VVD-minister Annemarie Jorritsma hemelt WEF op: ‘Het is totaal niet schimmig!’
Burgerjournalisten filmen bij ziekenhuizen ‘vol coronapatiënten’. Dit troffen ze aan (kijk nu het nog kan)
Bizarre beelden: CDA-wethouder noemt influencers met rechtse denkbeelden gevaar voor samenleving
Gewetenloze kinderverkrachter van harte welkom in Buckingham Palace voor koninklijke onderscheiding. Zo reageert één van zijn slachtoffers
VIDEO: Deze kerngeleerde heeft een belangrijke boodschap over ‘UFO’s die uit nabijgelegen zonnestelsels komen’