Onderzoekers stellen dat de ketonen in kokosolie ziekte van Alzheimer in sommige gevallen vertragen en mogelijk zelfs kunnen voorkomen.
Kokosolie is een tropische olie die wordt verkregen door persen of extractie van kopra, het gedroogde witte vruchtvlees van de vrucht van de kokospalm.
Kokosolie of -vet is zeer rijk aan verzadigde vetzuren met een middellange keten, zoals laurinezuur, myristinezuur en palmitinezuur. De olie moet niet worden verward met kokosmelk of -water.
De olie is zeer geschikt om te bakken, braden of frituren omdat het een zeer hittestabiele olie is: het heeft een hoger rookpunt dan olijfolie. Er ontstaan minder schadelijke polymeren en vrije radicalen dan het geval zou zijn bij vetten die gevoelig zijn voor hitte. Kokosolie is ook geschikt als vervanger van roomboter of margarine.
Kokosolie verlaagt de cholesterol-HDL-cholesterolratio. Caprinezuur in de olie reduceert het VLDL-plasmagehalte in het bloed. Hoge VLDL-gehaltes worden gerelateerd aan coronaire vaatziekten. Bovendien bezit caprinezuur een antibacteriële en ontstekingsremmende werking.
In bevolkingsgroepen in Azië en op de Polynesische eilanden, waar een groot deel van de vetinname uit kokosolie bestaat, is er geen enkel verband met obesitas of hart- en vaatziekten. Kokosolie wordt zelfs wel eens gebruikt bij de behandeling van obesitas.
{qtube vid:=ZZOR-Qd3QSg}
Bron: CBN.com
Gerelateerd:
- Het activeren en ontgiften van de pijnappelklier
- Vijf natuurlijke manieren om je bloedsuikerspiegel op peil te houden
- Zes verrassende feiten over de avocado
- Wereldberoemde hartchirurg onthult ware oorzaak hartkwalen
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Marion Koopmans krijgt bakken kritiek na tweet: ‘Ga wat anders doen mevrouw, in het landsbelang’
Er is een buitenaards ruimteschip op aarde geland. Deze wetenschapper claimt hier bewijs voor te hebben
NSC wil onderzoek naar aanhoudende oversterfte: ‘Hoop dat de nieuwe minister hier werk van gaat maken’
Topuniversiteit biedt online cursus buitenaards leven aan
Verontwaardiging over nóg strengere stikstofeisen: ‘Zijn we helemaal gek geworden?’
Baudet zorgt voor vuurwerk in Kamer: ‘Het hele verhaal klopt van geen kant’
Arts klaagt RIVM-baas Jaap van Dissel aan: ‘De cijfers liegen niet’
‘Onvoorwaardelijk basisinkomen is mensenrecht’
Groeiend verzet: Gemeenten Maastricht, Amsterdam en Tiel spreken zich uit tegen handelsverdrag TTIP