De regering weigert serieuze aanpassingen te doen aan de sleepwet, na het duidelijke ‘nee’ van de bevolking in het referendum.
We willen niet dat onze geheime diensten ongericht gegevens verzamelen van onschuldige mensen.
Minister Ollongren (D66) beloofde dat de AIVD en MIVD zorgvuldig zullen omgaan met het ‘sleepnet’, maar weigert dit middel uit de wet te halen.
Hooghartig
Daarmee zijn alle toezeggingen van de regering boterzacht en legt zij het ‘nee’ van de kiezers hooghartig naast zich neer, stelt Kamerlid Ronald van Raak (SP).
Dinsdag werd in de Tweede Kamer op zijn verzoek een debat gevoerd over de uitkomst van het referendum. Daarin heeft hij minister Ollongren gevraagd om meer respect te tonen voor de keuze van de kiezers en het ‘sleepnet’ alsnog uit de wet te halen.
“De overheid wil nog steeds gegevens van onschuldige burgers verzamelen en delen met andere landen,” zei hij.
Heroverwegen
“Dat raakt direct aan de rechtsstaat en onze democratie,” vervolgde hij. “Dat kun je niet maken, als de bevolking zich daar net duidelijk tegen heeft uitgesproken.”
Dit referendum zou ook aanleiding moeten zijn voor de Kamer om het afschaffen van het middel referendum te heroverwegen, aldus Van Raak.
Arrogantie van de macht
“Het referendum was met een grote opkomst een succes,” zei hij. “Mensen willen zich uitspreken en hebben met het referndum een concreet middel om de politiek terug te fluiten als dat nodig is.”
“Dat het kabinet ze dit middel ook nog af wil pakken kenmerkt de arrogantie van de macht,” besloot hij.
[SP]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Advocaat Volkert van der G. loopt rond op het ministerie van Landbouw’
Deze kunstmatige zoetstof is zojuist gelinkt aan ‘meest agressieve’ vorm van hersenkanker
Nederlanders willen massaal terug naar het ziekenfonds
Volgens Kamerlid Nicki Verweij (JA21) zal geen arts zeggen dat de mRNA-prik gentherapie is. Klopt dat?
Misdaden door Clinton zijn 20 keer groter dan Watergate. Oud-onderdirecteur van de FBI trekt fel van leer
Mysterieuze sterfgevallen: “UFO-onderzoekers omgebracht door mannen in zwart”
Al sinds 1956 wordt u doelbewust voorgelogen over het klimaat. Dit is de schokkende reden
Video: ‘Letterlijk alle oorlogen van onze eeuw zijn gevoerd op basis van leugens’
Oeroude steenkunst van Aboriginals ontdekt