Er vallen dodelijke slachtoffers door bijwerkingen. Dat was ook het geval bij de coronavaccins, erkent directeur van bijwerkingencentrum Lareb Agnes Kant in gesprek met het FD.
Bij enkele tientallen ouderen hebben bekende bijwerkingen mogelijk bijgedragen aan een fatale verslechtering van een al kwetsbare gezondheidssituatie, zegt Kant.
Daarnaast waren er nog acht sterfgevallen die mogelijk zijn terug te voeren op een vorm van trombose en ontsteking van de hartspier of het hartzakje, vervolgt ze.
Van ‘weinig afwijkends’ naar ‘meer dan we gewend zijn’
“Ik durf rustig te stellen dat de coronavaccins veel bijwerkingen hadden,” aldus Kant. Die kwamen ‘echt veel voor, meer dan we gewend zijn van andere vaccinaties’.
Zelf kreeg ze last van zogeheten postmenopauzale bloedingen, die ze in eerste instantie toeschreef aan de vaccinaties. Inmiddels denkt ze dat het bloedverlies ‘een andere oorzaak’ moet hebben gehad.
Eind 2021 zei Kant nog in een interview met het AD: “Ik denk dat we inmiddels kunnen stellen dat de angst voor de coronavaccins onterecht is geweest. Over de gehele linie zien we weinig afwijkends ten opzichte van andere vaccins.”
‘Zeldzaam’
Ze zei ook: “Gelukkig zijn de bijwerkingen zeldzaam. Er is sowieso geen enkele aanwijzing dat de vaccins leiden tot onvruchtbaarheid, wat wel eens wordt beweerd.”
Op dat moment waren er ruim 800.000 gemelde bijwerkingen, 3500 ziekenhuisopnames en 550 doden volgens haar eigen database.
Neuroloog Jan Bonte zette beide interviews naast elkaar en schreef erbij: “Sommige mensen kennen geen schaamte. En hebben geen geweten.”
Kant zei overigens tegen het FD dat het ‘niet haar taak is om mensen aan te moedigen zich te laten vaccineren’. Dat terwijl het Lareb tijdens corona letterlijk de taak had om onrust over bijwerkingen weg te nemen, laat data-analist Cees van den Bos zien.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Als in het najaar de lockdowns weer terugkomen, zijn de rechten van ongevaccineerden ‘allesbehalve zeker’
Aantal ambulanceritten plotseling explosief gestegen: ‘Dit is absurd’
De demonisering van Baudet is heel gevaarlijk. Hoogleraar legt uit waarom de Forum-leider bij de politiek-correcte goegemeente zoveel haat oproept
Bill Gates: de schokkende waarheid die onder de pet wordt gehouden
‘Pandemieverdrag is perfect opstapje naar One World Order’
Ondertussen op het WEF: ‘Corona is één van de meest winstgevende producten ooit’
Bevat ons brood gif?
2 nieuwe drievingerige mummies ontdekt in Peru, Amerikaanse congres start onderzoek
Kabinet omzeilt parlement bij ingrijpende noodwet: ‘Onterechte greep naar machtsmiddel’