Flashback: minister Ollongren (D66) wilde niet dat een kritisch rapport van de toezichthouder op de inlichtingendiensten vlak vóór het referendum over de sleepwet verscheen. Ze heeft het bewust achtergehouden.
Een ambtenaar schreef een week voor het referendum: “Min BZK (de minister) heeft besloten dat, nu verzending van het rapport niet meer enige tijd voor het referendum kan plaatsvinden, verzending na het referendum te verkiezen is. Deze tijd zal ook nodig zijn voor het zorgvuldig afstemmen van onze lijn met buitenlandse partners.”
Om de sleepwet erdoor te duwen hebben #Rutte en #Ollongren een vies spel gespeeld. Het rapport over verregaande maatregelen die een grove schending van privacywetgeving betekende werd zo achtergehouden om dit pas NA het laatste referendum te openbaren.
Schoffering van de grondwet pic.twitter.com/6kT6CFuw6r— Mark de Hollander (@markdehollander) December 12, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
‘Zo snel mogelijk’
Ollongren zei in de Tweede Kamer dat ze de stukken ‘zo snel mogelijk’ daarheen wilde sturen.
In het rapport concludeert de Commissie van Toezicht op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (CTIVD) dat de privacy beter beschermd moet worden bij de uitwisseling van gegevens met buitenlandse diensten. Ook wordt niet altijd een risicoweging gemaakt voorafgaand aan de samenwerking met deze diensten.
Uitslag beïnvloeden
Minister Ollongren wilde de uitslag van het referendum over de sleepwet beïnvloeden, zei toenmalig Tweede Kamerlid Femke Merel van Kooten.
De meerderheid van de kiezers sprak zich uit tégen de omstreden wet, die er toch kwam. Vervolgens werd het referendum door D66 afgeschaft. Het heeft ‘niet gebracht wat ervan werd verwacht’, zei Ollongren.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





De mythe over calcium: Hoe je echt sterke botten krijgt
Gaat de laatst overgebleven complottheorie over corona ook een feit worden?
Nieuwe ANP-baas: als je je niet laat vaccineren, vind ik dat je niet langer het recht hebt om voorrang te krijgen op zorg
Zijn het aliens? Wetenschappers ontdekken meer mysterieuze radiosignalen uit ver sterrenstelsel
Baudet tegen kabinet: ‘U rubber-stampt Nederland regelrecht een hel in, waarbij 1984 verbleekt’
Mysterieuze paarse lichtstrook aan de hemel stelt wetenschappers voor raadsel. Niemand weet wat dit is
Wat als chemo je alleen maar zieker maakt? “Zonder cannabis had ik niet meer geleefd”
Belgische universiteit laat complotdebat over 9/11 plaatsvinden. Komt er eindelijk meer openheid?
Dit gebeurde er met de familie van de verslaggever die door Tjeerd de Groot werd uitgescholden voor fascist