Als je in Rome bent krijg je bij iedere ademhaling cocaïne binnen. Onderzoekers troffen in de lucht boven acht Italiaanse steden sporen van drugs aan.
Wetenschappers van het Institute of Atmospheric Pollution Research in Rome vonden onder meer sporen van cocaïne, cannabinoïden, nicotine en caffeïne.
De onderzoekers stelden eerder al een verband vast tussen cocaïne in de lucht en bepaalde kankersoorten. Ook werd er een verband gevonden tussen het aantal drugs in de lucht en het aantal politieoptredens, het aantal mensen dat hulp zocht voor een drugsverslaving en criminaliteit.
Meeroken
Onderzoeksleider Angelo Cecinato is nog voorzichtig met het trekken van conclusies. “Meeroken werd vroeger ook niet als een gezondheidsrisico gezien, maar dat is het natuurlijk wel,” hintte hij.
Cecinato merkte op dat de hoogste concentratie cocaïne werd gevonden in Turijn. In de lucht boven Bologna en Florence werd de hoogste concentratie cannabinoïden aangetroffen.
Rioolwater
Dat komt volgens Cecinato door de vele studenten die in beide steden woonachtig zijn. De concentraties zijn volgens hem te laag om een effect te kunnen hebben.
De hoogste concentratie cocaïne in afvalwater werd overigens gemeten in Antwerpen. De Universiteit van Antwerpen deed afgelopen jaar onderzoek naar rioolwater in 21 Europese steden. Het afvalwater in België en Nederland scoort ook hoog in de metingen van amfetamines en xtc.
Bron: Newscientist.com
Gerelateerd:
- Adviescommissie: decriminaliseer softdrugs
- ‘CIA beheerst drugshandel’
- Overheid VS experimenteerde op veteranen onder MK-Ultra
- Criminalisering drugs schaadt medisch onderzoek
- Britse stad verbouwt eigen voedsel, criminaliteit daalt






Professor komt met explosieve onthulling: 60% (!) nieuwe coronapatiënten is gevaccineerd
RIVM-data over stikstof ‘onjuist en onvolledig’. Lees dit explosieve rapport
Gemeenteraadslid over verplichte QR-code op het werk: ‘Volslagen idioot, krankzinnig!’
Dit bikkelharde oordeel hebben rechters zojuist over Monsanto geveld
Waarom stemmen per post al vele jaren verboden is in Frankrijk
Geen opwarming in Verenigde Staten sinds 2005. Officiële cijfers van de NOAA schetsen ontnuchterend beeld
Oekraïense klokkenluider onthult wie er achter MH17-ramp zit. ‘En nee, het is niet Rusland’
Timothy Drake laat je in deze video zien hoe je zelf cannabisolie kunt maken
Verband tussen vitamine D-tekort en diabetes type 1