Een Britse rechtbank heeft een man veroordeeld tot 20 maanden cel omdat hij zijn vrienden op Facebook had opgeroepen om een hotel te slopen waar migranten worden gehuisvest.
Jordan Parlour (28), die net buiten Leeds woont, pleitte schuldig aan het ‘publiceren van bedreigend, beledigend of gewelddadig materiaal om rassenhaat aan te wakkeren’. In ruil voor zijn ‘bekentenis’ kreeg hij een gevangenisstraf van 20 maanden in plaats van vijf jaar.
Journalist Joost Niemoller reageert verbaasd: “Twintig maanden gevangenisstraf voor het plaatsen van een Facebookbericht.”
20 months in prison for a Facebook post is insane. The UK has fallen. pic.twitter.com/duT8y8oVQn
— End Wokeness (@EndWokeness) August 9, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Het gezicht van totalitarisme/fascisme
“Huiveringwekkend dit,” vindt oud-psycholoog Steve Van Herreweghe. “Het gezicht van totalitarisme/fascisme. Dit terwijl moslimfundamentalisten met dolken op straat, seksuele delinquenten, ‘met rust’ worden gelaten.”
Relschoppers bestormden meerdere hotels waar migranten worden opgevangen, waaronder het Britannia-hotel in Seacroft, waar het Facebookbericht betrekking op had. Er bevonden zich op dat moment 210 migranten in het hotel, dat zaterdagavond in lockdown ging tijdens de rellen.
Een andere Brit, de 26-jarige Tyler Kay uit Northampton, kreeg meer dan drie jaar cel, een dag nadat hij op X had geschreven: ‘Zet alle hotels die vol zitten met die schoften in de fik’.
Provocatie
Redacteur en ondernemer Rutger van den Noort denkt dat de sterke inperking van de vrijheid van meningsuiting in Groot-Brittannië uiteindelijk slecht zal uitpakken. “Het is een provocatie van een westerse waarde uitgevoerd door een overheid, waarmee ze haar legitimiteit op het spel zet,” zegt hij.
In zekere zin gooit de Britse overheid nu alleen maar meer olie op het vuur door er met de knoet overheen te gaan, aldus Van den Noort. Volgens hem dringt de vraag zich op of Groot-Brittannië nog wel een echte democratische rechtsstaat is.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






We weten wie het wereldwijde klimaatprotest heeft gefinancierd. Drie keer raden!
Verbijstering over coup Juncker: Europese Commissie wil nationale parlementen buitenspel zetten
De VS hebben zojuist hun belangrijkste bondgenoot aangevallen, 3x waarom we daar wél over moeten praten
Grote Egyptische krant publiceert controversieel artikel over Holocaust als bedrog
Britse oud-marinebaas haalt verhaal over gifgasaanval Syrië onderuit. De reactie van deze BBC-presentatrice spreekt boekdelen
Ministerie sluit geheime deal met farmareuzen
Satelliet spot ‘enorm object onder ijsvlakte Antarctica’
Musk haalt uit naar ‘Magneto’ George Soros: ‘Hij haat de mensheid’
Kijk hier: Vicevoorzitter Italiaanse Kamer is het zat en haalt EU-vlag weg