Een politieagent die in 2021 in Eindhoven een vrouw met een harde straal uit een waterkanon raakte, wordt niet vervolgd. Dat heeft het Openbaar Ministerie bekendgemaakt. De vrouw liep een ernstige hoofdwond op en moest in het ziekenhuis worden gehecht.
Het incident vond in januari 2021 plaats tijdens een coronaprotest. De vrouw zei dat ze juist wegliep van het protest en deed later aangifte van poging tot doodslag.
Volgens het Gerechtshof in Den Bosch en het OM is de vrouw ‘ongelukkig’ getroffen en was er sprake van ‘gepast geweld’. Ondertussen krijgen klimaatactivisten een miezerstraaltje over zich heen, als er überhaupt al waterwerpers worden ingezet.
Bizarre dwaling
“Waar dit werkelijk over gaat, is dat de knokploeg rugdekking behoeft voor de misdrijven, anders is er geen agent meer te vinden die wel even wat letsel wil toebrengen om mensen te laten voelen dat hun rechten niet gebruikt dienen te worden,” merkt Willem Engel op.
Volgens hem is de agent schuldig. “Dat dit niet wordt vervolgd is een bizarre dwaling.”
Schandalig dit
FVD-fractiemedewerker Annelies Strikkers resumeert: “Je mag iemand gericht beschieten met een harde straal van een waterkanon, met een schedelbasisfractuur tot gevolg, als je dat maar doet in naam van de overheid.”
“Schandalig dit,” vindt gezondheidswetenschapper Yvonne Simons. “Een vreedzame demonstrante het ziekenhuis in spuiten en dan niet bestraft worden.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Verpletterende speech bij boerenprotest: ‘Het is klaar met deze WEF-keffers’
Ingewijde Rothschild waarschuwde in 2013 dat de elite een rassenoorlog plande in Amerika
VIDEO: “Wat iedereen zou moeten weten over amalgaamvullingen”
Klokkenluider 7 jaar onterecht opgesloten in inrichting
Schokkend klokkenluidersbericht: doden na vaccinatie in tehuis Berlijn
Statisticus luidt alarmklok bij parlementsleden: ‘Heel bizar, een grof schandaal!’
Vader ontwikkelt apparaat om met overleden dochter te communiceren (video)
Machu Picchu: nieuwe ontdekkingen bevestigen astronomische kennis Inca’s
Oud-presidentskandidaat: ‘We moeten de Great Reset van het WEF met z’n allen veroordelen’