Een bizar tafereel in de gemeenteraad van Zoetermeer woensdag. CDA-wethouder en kandidaat-Europarlementariër Ingeborg ter Laak zette influencers met ‘rechtse denkbeelden’ weg als ondermijnend en een gevaar voor de samenleving.
Ze bedankte ChristenUnie en SGP voor hun aandacht hiervoor. “Dat is echt een onderwerp dat ik gelijk meeneem in het college en met de burgemeester ga bespreken, want we zien het gewoon in de stad, het is ontzettend ondermijnend, en het is echt een gevaar voor onze stad en onze democratische waarden,” beweerde ze.
Wethouder @ingeborgterlaak zet influencers met “rechtse denkbeelden” weg als ondermijnend en een gevaar voor de samenleving. 🤯
Dit soort uitspraken zijn ondemocratisch en polariserend. Dit is onacceptabel. ☝️#democratie #zoetermeer #FVD pic.twitter.com/54laxqq30W
— FVD Zoetermeer (@FVD_Zoetermeer) March 27, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Dit is onacceptabel
“Dit soort uitspraken zijn ondemocratisch en polariserend. Dit is onacceptabel,” vindt FVD Zoetermeer.
“Bizarre beelden vanuit Zoetermeer. CDA-wethouder Ter Laak noemt influencers met rechtse denkbeelden ‘ontzettend ondermijnend’ en ‘een gevaar voor de stad en de democratische waarden’,” reageert FVD Zuid-Holland.
Gooit de democratie voor de bus
Fractievoorzitter van FVD in Zoetermeer Marco van den Boomgaard haalt hard uit. “Ongelooflijk, wat een beperking van de democratie die Ter Laak voor ogen heeft! Zolang het linkse influencers zijn, is alles prima, maar wanneer rechts is het een gevaar,” schrijft hij op sociale media.
“Hiermee gooit de nummer 2 op de lijst van het CDA voor de Europese Parlementsverkiezingen de democratie voor de bus. Ze past in het EU-pulletje?” voegt Van den Boomgaard toe.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Amsterdam al voor 2040 van het gas af. ‘Stop deze hysterische klimaatdictatuur’
NOS gaat vol op het paniekpropaganda-orgel: ‘Niet te geloven, wat een krankzinnige bangmakerij’
Ongehoord Nederland krijgt veel steun na ‘selectieve veroordeling’ door NPO-ombudsman: ‘Een verademing’
Londen betrokken bij nep-gifgasaanval in Douma. Raad eens welke ‘hulporganisatie’ een provocatie moest organiseren
Profetie van kolonel Gaddafi komt uit: “Als jullie mij afzetten zal het terrorisme zich naar Europa verspreiden”
Het meest opzienbarende nieuws over UFO’s en buitenaardsen van 2013
Maak kennis met 11 mensen die zeggen contact te hebben met buitenaardsen
‘Niets aan de hand’. Delftse hoogleraar legt uit waarom de zeespiegel geen probleem is
Inspectie in actie tegen 50 artsen die ‘onjuiste informatie’ over vaccins verspreiden: ‘Doodenge ontwikkeling’