De stad Berlijn werd vandaag volledig lamgelegd door boze boeren en vrachtwagenchauffeurs. Als het een klimaatprotest was geweest, dan zouden de kranten er bol van hebben gestaan en columnisten er nog weken over praten. Nu geven ze er nagenoeg geen ruchtbaarheid aan. De NOS komt niet verder dan ‘hoe radicalen Duitse boerenprotesten kapen’.
Tijdens het massale protest in de Duitse hoofdstad gebeurde er iets opmerkelijks. Het ego van de Duitse minister van Financiën Christian Lindner liep een flinke deuk op. Het leek de minister, die volgens journalist Ernst Wolff uit de koker van het WEF komt, een goed idee om de boeren toe te spreken, maar die moesten niks van hem hebben. Hij werd bij de Brandenburger Tor uitgejouwd door de boerenmassa.
NOW – German Finance Minister Lindner is booed at the farmers’ protest in Berlin: “Get lost, get lost.”pic.twitter.com/1VgpwfWIgj
— Disclose.tv (@disclosetv) January 15, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Wat een afgang
“Ongemakkelijk,” zag ook publicist Sietske Bergsma, die in Berlijn is om verslag te doen van de protesten. “[Lindner] komt niet ver uit z’n woorden. ‘Alles ist gut, alles ist gut’. Niet dus, de boeren weten dat deze regering al haar kruit verschoten heeft en niet meer te vertrouwen valt,” schrijft ze.
Journalist Joost Niemoller spreekt van een ‘historisch beeld’. “Wat een afgang. De minister van Financiën is zo arrogant dat hij denkt de verzamelde boeren wel even toe te kunnen spreken. ‘Ik hoor u’. Met zo’n minzaam glimlachje.”
Noord-Koreaanse taferelen
“De Duitse bestuurselite heeft werkelijk geen idee wat de boeren beweegt. Het is klaar, over, uit. Aftreden,” aldus Niemoller.
Vervolgens gebeurde er nog iets opmerkelijks. De afdruipende minister kreeg een politie-escorte. Wat volgde waren Noord-Koreaanse taferelen. Op beelden is te zien hoe agenten meehollen langs de politiewagens, net zoals de bodyguards van Kim Jong-un meerennen langs zijn auto.
Finance Minister Christian Lindner is escorted after his speech, during which he was booed by the crowd. 😂#FarmersProtest #Berlin pic.twitter.com/X0wOZ69bGO
— Miró (@unblogd) January 15, 2024
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Oekraïense vluchtelingen in de watten gelegd: zoveel geld krijgen ze toegestopt
Factchecker erkent dat eerste Duitsers bij de NAVO nazi’s waren, maar komt dan met een wel heel bijzondere verklaring
Rutte herhaalt dat weg van Oekraïne naar NAVO-lidmaatschap onomkeerbaar is: ‘Maak de borst maar nat, mensen!’
150 mummies van onbekende beschaving gevonden in Atacama-woestijn
Staatssecretaris van Defensie wil reservisten op de been brengen en dat levert pittige reacties op
Graaigajes: “Bankiers zijn de aasgieren van het casinokapitalisme geworden”
De geschiedenis van het wereldimperium van Rockefeller
Niets te zien hier: Nederlandse politie neemt server van VPN-aanbieder met ongelakte Epstein-bestanden in beslag (update)
Journalisten en Eerste Kamerlid (D66) verspreiden nepnieuwsfoto waarop Oekraïne in het donker gehuld is