
Begin deze week publiceerde de Russische krant Sovershenno Sekretno kopieën van geheime documenten die zouden aantonen dat Oekraïense veiligheidsdiensten bewijs over de crash van vlucht MH17 hebben vernietigd.
Het vliegtuig stortte op 17 juli 2014 neer in de Oekraïense regio Donbass. Alle 298 passagiers, onder wie veel Nederlanders, kwamen daarbij om het leven.
De krant merkt op dat de kopieën afkomstig zijn van een anonieme bron en dat de authenticiteit ervan niet kan worden bevestigd.
Verbergen
De oorspronkelijke documenten zijn naar verluidt op 20 juli 2014, drie dagen na de crash, opgesteld door de Oekraïense veiligheidsdienst SBU.
De stukken gaan over het verbergen van bewijs waaruit blijkt dat het Oekraïense leger verantwoordelijk was voor de crash.
Het is in ieder geval bekend dat de SBU na het incident verdachte operaties heeft uitgevoerd, zo liet de Russische politiek analist Vladimir Kornilov weten.
Vastgezet
In de documenten wordt ook de naam genoemd van een persoon die getuige zou zijn geweest van de MH17-crash.
“Hij heeft bewijs dat het Oekraïense leger, dat op 17 juli 2014 een burgervliegtuig neerschoot, de wet heeft overtreden,” valt in één van de kopieën te lezen.
Volgens een ander stuk, dat dateert van 24 juli 2014, werden verschillende getuigen van de crash in de buurt van Loehansk vastgezet door de SBU.
Vernietiging
In de stukken valt verder te lezen dat een militair een video had gemaakt van het incident, maar later buiten de conflictzone in Donbass werd gedood door een sluipschutter.
De SBU zou opdracht hebben gegeven tot de vernietiging van bewijs voor betrokkenheid van het Oekraïense leger en de aanwezigheid van gevechtsvliegtuigen in het gebied op 17 juli 2014.
> De SBU zou opdracht hebben gegeven tot de vernietiging van bewijs voor betrokkenheid van het Oekraïense leger en de aanwezigheid van gevechtsvliegtuigen in het gebied op 17 juli 2014. <
En handlangertje/schoothondje 'onderste steen' rutte doet braaf mee met de boel belazeren…en zijn eigen volk erbij. Wie nu nog op die zak stemt is een….Juist!
zou rutte dit lezen om de nabestaande te gemoed te komen en onderste steen toch maar weer boven halen?
En wie geloofd dit nieuws?
De bovenste en onderste steen op Rutte zijn kop gooien, die die er tussen liggen ook maar eigenlijk.