Op de crashplek van vlucht MH17 van Malaysia Airlines in het oosten van Oekraïne liggen nog altijd grote wrakstukken. Dat zegt journalist Eric van de Beek van Novini tegen persbureau TASS.
De site publiceerde onlangs een nieuw artikel met daarin een aantal foto’s en videobeelden van de wrakstukken.
Onder meer is een stuk van de staart te zien, een deel van een vleugel en een zuurstofgenerator.
Raadsel
“Ze zijn zo groot dat ze zelfs te zien zijn op Google Earth,” zegt Van de Beek. “Tot onze verbazing heeft geen enkele Nederlandse krant dit nieuws opgepikt.”
“Waarom de grote media in Nederland geen verslag doen van deze belangrijke ontdekking is mij een raadsel,” vervolgt hij.
Als de Nederlandse media en autoriteiten niet geïnteresseerd zijn in de wrakstukken, kunnen ze misschien beter worden overgedragen aan de Russen, zodat zij kunnen onderzoeken wat er met MH17 is gebeurd, aldus de journalist.
Veel scepsis
Wrakstukken kunnen erg belangrijk zijn bij het bepalen van de oorzaak van de crash. Zo kon men bijvoorbeeld aan de hand van de bouten vaststellen wat de oorzaak van de Bijlmerramp was.
Nederlandse onderzoekers zeggen dat de oorzaak van de MH17-crash bekend is, maar er heerst veel scepsis omdat niemand het wrak onderzoekt, dat er al jaren ligt.
Foto: Russavia Wikimedia Commons
[TASS]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





VIDEO: Kunstenares laat water bewegen met haar gedachten
De Grote Knip- en Plakshow van de NOS: ‘Dit soort montages zijn zeer kwalijk en misleidend’
Nieuw eiland ontstaat tijdens vulkaanuitbarsting El Hierro
Ben jij veilig op internet? Deze nieuwe documentaire onthult de gevaren
Niet tussen de oren: Meditatie werkt beter tegen pijn dan placebo
VIDEO: “Suiker is een echte sluipmoordenaar”
Matthew Perry is bij lange na niet de enige acteur die dit jaar plotseling is overleden: een overzicht
Opsomming van leugens: ‘De VVD naait je waar je bijstaat’
Schandaal in Duitsland: 2G-regel ingevoerd op basis van leugen