Er komen vreemde flitsen uit de maan, en wetenschappers hebben geen idee waarom.
Delen van het maanoppervlak lichten meerdere keren per week plotseling op. Soms zijn de flitsen urenlang te zien.
Vele kilometers
Wetenschappers hebben de vreemde lichten nog altijd niet kunnen verklaren.
Ze worden al decennialang waargenomen. Sinds de jaren vijftig wordt er al over gepubliceerd in wetenschappelijke tijdschriften.
In een paper uit 1970 valt te lezen dat het ‘licht rood- of rozeachtig van kleur is’ en zich uitstrekt over gebieden van vele kilometers.
20 minuten
Ze zijn normaal gesproken zo’n 20 minuten zichtbaar, maar kunnen soms ook uren te zien zijn.
Mogelijke verklaringen variëren van meteoren die de maan raken, de zonnewind die in aanraking komt met maanstof of beweging van het maanoppervlak waardoor gas naar buiten komt dat zonlicht reflecteert.
Een eenduidige verklaring is nog altijd niet gegeven.
Achterhalen
Verschillende onderzoekers hopen nu te achterhalen wat de oorzaak is van de vreemde flitsen op de maan.
Eén van hen is professor Hakan Kayal van de Julius-Maximilians-Universität in het Duitse Würzburg.
Telescoop
Zijn team heeft een telescoop gebouwd in Spanje die wordt gebruikt om de maan in de gaten te houden.
De telescoop is voorzien van twee camera’s die dag en nacht foto’s gaan maken van de vreemde flitsen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






1300 artsen en zorgmedewerkers roepen overheid op uitrol 5G te stoppen: ‘Schadelijke technologie’
Veelbelovende combinatie 100 keer effectiever tegen kankercellen dan chemotherapie. Deze wetenschappers laten zien hoe
Oud-rechter vliegt 15 jaar de bak in als ze vertelt wat er illegaal gebeurt in Nederland: ‘Dit is ronduit stuitend’
Senator: ‘Familie Biden betrokken bij mogelijke criminele deals’
Internationale media, inclusief Telegraaf en AD, brengen 20 jaar oud bericht als nieuws
Zo wordt Reiner Füllmich op dit moment vastgehouden: ‘Het is een enorme vernederingsactie’
Plan voor experiment basisinkomen Tilburg
VIDEO: De man die Area 51 linkte aan vliegende schotels
Europarlementariër: de boeren moeten verdwijnen uit Europa en dit voedsel komt er voor terug