Veel experts betwijfelen of China alle beschikbare informatie over de uitbraak van het Wuhan-coronavirus met de rest van de wereld deelt.
Technologiebedrijf Tencent lekte afgelopen weekend mogelijk – per ongeluk – de echte cijfers over het aantal infecties en sterfgevallen, die vele malen hoger liggen dan de officiële cijfers.
Op 1 februari vermeldde Tencent op haar website over de uitbraak dat het aantal bevestigde besmettingsgevallen in China 154.023 bedraagt, 10 keer meer dan het officiële getal.
24.589 doden
Op de site stond verder te lezen dat het dodental op 24.589 staat. Volgens Peking waren er op dat moment 300 mensen aan de gevolgen van het virus overleden.
Korte tijd later paste Tencent de cijfers aan en verschenen de ‘officiële’ cijfers in beeld. Oplettende internetgebruikers hadden intussen screenshots gemaakt.
Sommigen speculeren dat het bedrijf een fout had gemaakt, terwijl anderen vermoeden dat iemand achter de schermen de echte cijfers probeert te lekken.
Andere doodsoorzaak opgeven
De krant Taiwan News merkt op dat zelfs Peking mogelijk niet weet wat de omvang van de epidemie is.
Volgens meerdere bronnen in Wuhan kunnen veel patiënten die besmet zijn met het coronavirus niet behandeld worden en sterven zij buiten de ziekenhuizen.
Daarnaast zeggen veel bronnen dat artsen opdracht krijgen om een andere doodsoorzaak op te geven zodat het officiële dodental lager uitvalt.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Vreemd! Mensen geven licht
Ieren zaten al in Amerika voordat Columbus het continent ontdekte. Waarom is dit reisverslag steeds genegeerd?
Jehovah’s Getuigen paradijs voor pedofielen. Deze misbruikslachtoffers doen schokkende uitspraken
Reisverbod voor ’terroristen’ Bush en Cheney naar Venezuela
Schipper over wateroverlast: ‘Er speelt iets heel smerigs’
Van 50 epilepsie-aanvallen per dag tot bijna geen meer dankzij dit illegale wondermiddel
Arts die bekend werd om hydroxychloroquine genomineerd voor Nobelprijs voor de Vrede
Vreemd! Mensen geven licht
You’ll own nothing and you’ll be happy, vindt ook D66-minister Jetten