Een grote Duitse zorgverzekeraar heeft woensdag onthuld dat het aantal bijwerkingen van de coronavaccins enorm wordt ondergerapporteerd.
Bestuurslid Andreas Schöfbeck van BKK ProVita analyseerde ruim zeven maanden lang gegevens van ruim 10 miljoen individuen. Van de 10,9 miljoen verzekerden werden er 216.695 behandeld wegens bijwerkingen. Ter vergelijking: het Paul-Ehrlich-Insituut, de Duitse geneesmiddelenautoriteit, meldt er 244.576 op 61,4 miljoen mensen.
Schöfbeck sprak van een ‘alarmerend signaal’ en pleit dringend voor meer onderzoek. Hij schat dat er in Duitsland zo’n 2,5 tot 3 miljoen mensen zijn behandeld wegens bijwerkingen die optraden na het coronavaccin.
10 keer hoger
Een brief die is verstuurd door BKK suggereert dat het aantal bijwerkingen in Duitsland minstens 10 keer hoger ligt dan gemeld door het Paul-Ehrlich-Instituut, schrijft de krant Nordkurier.
Het is niet bekend hoe ernstig de bijwerkingen waren of welke vaccins de bijwerkingen veroorzaakten. In Duitsland zijn de vaccins van Pfizer, AstraZeneca, Janssen, NovaVax en Moderna goedgekeurd voor gebruik.
Zeer tijdrovend
Schöfbeck vermoedt dat veel gevallen van bijwerkingen niet worden gemeld omdat het een complex proces is. “Artsen worden niet betaald om bijwerkingen te melden. Het proces is zeer tijdrovend. Het is simpelweg onmogelijk om alles te melden,” zei hij.
Immunoloog Carla Peeters zegt:
“Analyse door grote Duitse verzekeraar gezondheid onder 10,9 miljoen verzekerden met betrekking tot bijwerkingen vaccinaties signaleert alarmerende resultaten” https://t.co/9UUdlIANWh
— dr.ir. Carla Peeters (@CarlaPeeters3) February 23, 2022
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





EMA waarschuwt dat boosters immuunsysteem kunnen overbelasten: ‘Dat is einde coronatoegangsbewijzen!’
De Eerste Kamer is opzettelijk verkeerd geïnformeerd over orgaandonatie. Zo werd het wetgevingsproces beïnvloed
Zorgminister Queensland ‘kan niet verklaren’ waarom meldkamer ambulance overspoeld wordt met telefoontjes
Tombe van Egyptische prinses gevonden in Aboesir
Media kregen opdracht om RIVM ‘heel te laten’ tijdens coronacrisis: ‘Wat was ik naïef. Ik dacht dat het om de inhoud ging’
Groen licht voor “stalinistische” 15-minutensteden in Verenigd Koninkrijk, dit staat mensen te wachten
Overheidsfunctionaris die Clinton Foundation ontmaskerde dood gevonden. Is hij uit de weg geruimd?
Overlevenden bloedbad Florida en CBS-verslaggeefster hebben de grootste lol. Wat klopt hier niet?
Marion Koopmans en Marc Bonten krijgen 16 miljoen van Bill Gates: ‘Werken jullie aan Ziekte X?’