Binnenland

Video: ‘Hier zijn geen hoge duinen en is geen bescherming, dat is een leugen’

Help anderen door dit artikel met kennissen op je social media te delen!

Pieter Parlevliet bracht woensdag een bezoek aan het Noordhollands Duinreservaat om de gaten in de duinen bij Castricum vast te leggen.

In het gebied worden bomen gekapt en staat een bord met daarop de tekst ‘verboden toegang’. “Het is natuurlijk vóór de natuur,” aldus Parlevliet.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Gebied krijgt ‘een boost’

Bij de gaten in de duinen staat ook een bord: ‘Hier helpen we de natuur een handje’. Op het bord lezen we: ‘Door jarenlange stikstofneerslag en gebrek aan nieuw kalkrijk zand is de bodem verzuurd en raakt het gebied overgroeid. Dit leidt tot het verdwijnen van planten en dieren die juist thuishoren in de duinen. Om dit tegen te gaan, geven we het gebied een boost’.

Rijkswaterstaat zegt dat er kerven of inkepingen worden gemaakt in de zeereep. Door die kerven kan zand vanaf het strand het achterland in waaien, zodat de duinen hoger en steviger worden, is de gedachte.

“Maak je geen zorgen,” zei duinbeheerder PWN. “De zee gaat niet naar binnen komen door de kerven, ook in de toekomst niet. Dit is veel veiliger.”

Leugen

Ook PVV-minister Madlener van Infrastructuur en Waterstaat beweerde dat het doorstuiven van zand naar het gebied achter de eerste duin ervoor zorgt dat de duinen juist aangroeien. “Het is dus goed voor de waterveiligheid en het is dus ook bewust beleid.”

“Hier zijn geen hoge duinen en is geen bescherming. Dat is een leugen,” stelt Parlevliet vast. “PWN liegt.”

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

Interessant

Vond je deze info waardevol?
Deel het met kennissen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
4.9 150 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

105 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Cok
Cok
1 jaar geleden

Wat een slap gel.l allemaal. Zonder duinen zou Nederland allang zijn weggespoeld!

Egy sör
Egy sör
1 jaar geleden

Dus het is verboten fur aller maar ze zetten verderop wel andere bordjes neer.
Is dat niet een beetje dom aangezien men er toch niet mag komen.
Ze doen nog net niet naar goed voorbeeld van de Duitsers landmijnen ingraven.

Polderkolder
Polderkolder
1 jaar geleden

Ook in de toekomst spoelt de zee niet over de duinen? We worden al tijden bang gemaakt dat heel Nederland verzuipt als we geen klimaatmaatregelen nemen. Nou, wat blijkt dus: die klimaat’maatregelen’ zijn dus helemaal niet nodig, want de zee spoelt toch niet over de duinen.

Sophie
Sophie
1 jaar geleden

,t,Ja, ik heb er geen verstand van!

Hugo
Hugo
1 jaar geleden

Er zijn teveel Nederlanders, en hoe kom je daarvan af, verzuip ze gewoon…is toch simpel, is er weer meer ruimte voor alle kansparels uit Noord Afrikaanse landen. Het wordt tijd dat dat criminele zooitje uit het Haagse en NGO,s die daaraan meewerken vervolgd gaat worden voor landverraad en mismanagement.

Greet Resist
Greet Resist
1 jaar geleden

sinds wanneer heeft een waterleidingbedrijf de bevoegdheid onze beschermende zeewering te ondermijnen

joost
joost
1 jaar geleden

Onderdeel van de populatie agenda, het is nu wachten op de natuur die het werk moet afmaken.

Rosalie
Rosalie
1 jaar geleden

Een paar plantjes en diertjes gaan blijkbaar vóór de veiligheid van mensen.
Past goed in de agenda om de bevolking te reduceren tot een half miljard.
De prikjes hadden toch net niet het beoogde effect en de chemtrails leveren toch ook te weinig op, een paar oorlogen hier en daar zal ook wel in de pipeline zitten.
En vergeet ook niet de sexuele indoctrinatie op scholen waarbij heteroseksualiteit niet meer de norm mag zijn ( blijkt bv uit vragen als:” Weet je wel zeker dat je hetero bent?”)
Het lbtxyzverhaal dat leidt tot ombouwen leidt ook tot reduceren van de bevolking : zij kunnen zich immers niet meer voortplanten.
Om maar niet te spreken over project ‘ lentekriebels’, dat m.i. als doel heeft kinderen op termijn rijp te maken voor pedofilie.
Wát een wereld!

ted
ted
1 jaar geleden

Natuurlijk is het een leugen. Net als het stikstofsprookje. Een grote overstroming zou de Deep State zeer welkom zijn. Wanneer komen de militaire arrestatieteams om dit zootje ongeregeld op te bergen.

van zanten
van zanten
1 jaar geleden

als dit niet gevaarlijk is, hoe waar is dan het verhaal over de zeespiegelstijging (verwachting +/+ 1½ meter). Wie neemt wie in de zeik.??

malion
malion
1 jaar geleden

‘Hier helpen we de natuur een handje’. Naar de verdoemenis bedoelen ze. Alleen Nederland komt tot de ontdekking dat de natuur niet klopt. wat erg dat we in een land wonen waar beslissers allemaal zaagsel in hun hoofd hebben. Doe even normaal!!!

Jantina
Jantina
1 jaar geleden

Mensen hebben helemaal niet door in wat voor gevaar ze leven , zelfde als met die wolven , grootste gros slaapt maar door , werkt zich te pletter en consumeert zich te pletter !

Piet
Piet
1 jaar geleden

Knetter en knettergek wat er vanuit Den Haag met de duinen gebeurt. De gevolgen a la 1953 worden bewust gecreëerd. Op naar de door de elite bende gewenste 500.000.000 slaven om hun schoenen te poetsen tegen een maaltje kakkerlakken vreten.

Snappie
Snappie
1 jaar geleden

Achter de duinen is genoeg ruimte om bomen te planten en er is in nederland genoeg mest om de bodem te voeden.
Achter de duinen met zandgrond zit veel gezuiverd regenwater in de grond het is kolder om dat bloot te stellen aan zoutwater opdat het bodemwater verandert in brak pekelwater waarop niets meer kan groeien.
Iemand die de zeewering op deze manier afbreekt is in mijn ogen een natuur terrorist.

De eerste kerven zijn al 10 jaar oud gelukkig nog niet getroffen door een overstroming.
Bij deze kerven is helemaal geen aangroei van nieuwe duinen voor mij is dit kerf verhaal dan ook een ongezond broodje aap

Zeeuwse babbelaar
Zeeuwse babbelaar
1 jaar geleden

Blijf van de natuurlijke zeewering af

Dirk
Dirk
1 jaar geleden

Overgroeid!!!??? ????

Zeeuwse babbelaar
Zeeuwse babbelaar
1 jaar geleden

De gek regeert werkelijk overal.

Jack
Jack
1 jaar geleden

Communistische leugenaars!

Zeeuwse babbelaar
Zeeuwse babbelaar
1 jaar geleden

Madlener gelooft zijn eigen waanbeeld

paul
paul
1 jaar geleden

Wie deze onzin verzonnen heeft

Is een Landverrader

tbja
tbja
1 jaar geleden

hahaha echt beleid staat tegenwoordig zo haaks op elkaar, we gaan allemaal dkor door zeespiegelstijging, moeten alle dijken verhogen en CO2 minderen, maar hier op dit stukje geisoleerde microklimaat hennen ze daar geen last van.

Dirk
Dirk
1 jaar geleden

Mijn ervaring is dat wanneer je graaft in zand met wortels het veel moelijker uit te graven is dan alleen zand. Decenia geleden geloof ik ooit een fragment gezien te hebben waarom helm zo belangrijk is… Tijden veranderen kennelijk. Als men in Castricum echt als levensbedreigend zouden ervaren, dan zouden ze de graafmachinisten toch wel een bezoekje brengen???

Leroy Smith
Leroy Smith
1 jaar geleden

Zogenaamde stikstof neerslag en dan gaan ze bomen kappen.

Tom Poes
Tom Poes
1 jaar geleden

Met de dag neemt de WAANZIN toe. Gaten in de duinen, om te beschermen. Hoe zot wil men het hebben.

tbja
tbja
1 jaar geleden

en tegen inbrekers natuurlijk! Al is dat dan technisch niet meer spraken van

Charlotte
Charlotte
1 jaar geleden

Vermoedelijk liegen ze ook met de duinen, er zijn al mensen geweest die het hebben nagekeken wat er aan de hand is, maar de verschillen lopen uit een… Tja…✓✓✓✓^°^°^°

Thoughtful
Thoughtful
1 jaar geleden

‘Door jarenlange stikstofneerslag en gebrek aan nieuw kalkrijk zand is de bodem verzuurd en raakt het gebied overgroeid.

Oh ja, en die stikstofneerslag komt natuurlijk van de boeren, met 80% van de tijd met westenwind?
Dringt het niet tot die idioten door dat het juist de natuur is die bepaald dat de grond zuurder wordt waardoor er een ander ecosysteem ontstaat?
Is het niet de natuur, als je die z’n gang laat gaan, bepaald wat er groeit?
De natuur is altijd in beweging, maar de tegennatuurlijke mens denkt het beter te weten.

Leonid
Leonid
1 jaar geleden

Bij RijksZoutwaterstaat kijken ze verlangend uit naar de eerstvolgende stormvloedramp: drinkwater wordt gezuiverd tot zoutwater. Heel slim!

Rob van Dijk
Rob van Dijk
1 jaar geleden

Stikstofneerslag ….. uit de zee zeker ……

Evert 71
Evert 71
1 jaar geleden

Dit land wordt echt geregeerd door een stelletje gekken
Ieder met gezond verstand ziet dat de bescherming totaal weg is
Het zelfde met de wolven, zou mij niets verbazen als er fok programma voor is
en deze bewust worden uitgezet

Michel
Michel
1 jaar geleden

Je mag er niet komen maar ondertussen zijn verderop bulldozers bezig het gebied te verwoesten. Heel logisch allemaal. De bossen daar, lees CO2 opslag, worden gekapt om te verbranden in zogenaamde Bio-centrales. De bomen komen zelfs uit Scandinavië en Canada met zeeschepen. Heel logisch allemaal.

apyr
apyr
1 jaar geleden

Hoe kunnen ze de natuur voorspellen, hopelijk kom ik ooit aan de kust wonen hier in Limburg met onze zachte G

A.H.Konincks.
A.H.Konincks.
1 jaar geleden

DE maakbare samenleving & DE maakbare natuur.

Henk Albarda
Henk Albarda
1 jaar geleden

Wilders zet teveel focus op het immigratie vraagstuk, waarbij hij voortdurend wordt tegengewerkt door met name het 20 zetels restant van NSC in de TK en mede door de VVD, waarin 2 rutte marionetten, sophie hermans en ruben brekelmans.hun misdadige rol spelen.

Madlener krijgt geen ondersteuning en moet dus deels nakletsen wat de ambtenaren beweren.

En tegen mijn afkrakers op dit forum, dank dat u allen zo kortzichtig denkt en niet verder kijkt dan eergister.Velen hier lijken wel actief lid PvdA-GroenLinks.

Willem
Willem
1 jaar geleden

‘Om dit tegen te gaan, geven we het gebied een boost.’

Zeg maar gerust een ‘booster’. Dat werkt ook heel goed

yvja
yvja
1 jaar geleden

De uitvoerders van deze zieke psychische wetten zijn dus al net zo psychisch ziek!.
S T O P H I E R M E E V A N D A A G N O G ! ! !

Martha
Martha
1 jaar geleden

Wat in de naam vd ” wetenachap” niet allemaal verzonnen wordt. Nou je zult maar aan de kust wonen. Verzuipen???

BOWA
BOWA
1 jaar geleden

Geven ze nu ZELF toe, dat de zeespiegel niet gaat stijgen, en dat ze het volk al jaren, willens and wetens, voor de gek houden. Waarom kopen die rijke mensen alleen vila’s aan de waterkant, voorkennis.

Archi Soesman
Archi Soesman
1 jaar geleden

Waarom zijn die gaten nodig,als de zeespiegel de komende tijd 3 meter sticht volgens uw mede WETENSCHATTERS? Of bent u aan het voorbereiden voor een Nieuwe WATERSNOOD? Met enig boeren verstand ben u volkomen Geschift bezig en houd ik mijn hart vast voor de toekomst. Klimaat Verandering!

Jack Schlangen
Jack Schlangen
1 jaar geleden

Niet de natuur rondom de duinen is ziek, maar wel de roverheid en de beleidmakers.

peter
peter
1 jaar geleden

Ze hebben 30.000 bomen gerooid bij Schoorl en Bergen ze gaan ons verzuipen en vooral de boeren hen land word onbruikbaar.
En we slapen alle door

LeLe
LeLe
1 jaar geleden

Dat stelletje onbenullen moeten eens hier in de Kennemerduinen komen kijken. Zonder sleuven is het zand tot diep in het binnenland gekropen. Sommige plekken van de fietspaden zijn helemaal verzand. Ze zijn helemaal gek aan het worden. En de zeespiegel stijgt toch zogenaamd? Dus dan moet het zeewater toch door die inkepingen spoelen. Jammer dat ik geen foto kan sturen om te laten zien hoe het verzand is.

Sjefke
Sjefke
1 jaar geleden

Op naar het “blauwe” in plaats van het “groene” hart!
De planning is uiteindelijk het land terug te geven aan de natuur, dus de zee.
Het WEF heeft grootse plannen met Nederland, een groot watersportgebied in het westen van Nedeland!
En de mensen ???? Het was toch al de planning om er een deel van op te ruimen, dus dat gaat nu in één moeite mee door!

Sjefke
Sjefke
1 jaar geleden

Als 500.000.000 aardbewoners het doel is is elk middel geschikt om dat te bereiken!

Sjefke
Sjefke
1 jaar geleden

Dat was eeuwen het geval maar nu met de duurzame klimaatdoelen is dat veranderd!
Om het duurzaam te maken moeten de duinen wegspoelen.

Sjefke
Sjefke
1 jaar geleden

Goed gezien, die wet is niet voor niets van stal gehaald door Hugo de Jonge.

Thom
Thom
1 jaar geleden

Kloten met de natuur, what can possibly go wrong? Beste mensen, de natuur maakt geen fouten!!!!!

C.wakker
C.wakker
1 jaar geleden

De plannen om van nederland 1 groot zeeland te maken zijn al gemaakt, met goedkeuring en naar wens van schwab van het w.e.f. koop alvast maar een bootje met zwemvest, daar hoef je geen kundige voor te zijn…..wanneer rotten al die des-kundigen clowns eens op?

Petra
Petra
1 jaar geleden

Als de zeespiegelstijging niet zo erg wil lukken dan help je die gewoon een handje om zo toch de gewenste ramp te krijgen om de bevolking te kunnen overtuigen van de verschrikkelijke opwarming….

Jan
Jan
1 jaar geleden

Nu is het wachten op een zeer zware wester storm en de natuur doet idd zijn werk. En de toekomstige kaart van Nederland zal werkelijk zijn.

Ria
Ria
1 jaar geleden

Er wordt in alles maar dan ook in ALLES wat de “staat” vermeld, GELOGEN!! Er is geen ambtenaar die het lef heeft de waarheid te vertellen, in wat voor functie dan ook. Zij zijn het zelf allemaal die de mens, dier en de natuur al jaren de vernieling in helpen. Het water staat LETTERLIJK bij de bevolking aan de lippen, je moet toch onderhand BLIND zijn als je niet ziet wat dat tuig met ons prachtige land, het strand, de duinen de zee, de bossen en de geweldige groene landerijen waar de koeien grazen en de boeren hun groente telen, DOOR DIT TUIG van de aardbodem is weggeveegd en volgegooid met gifpalen op land en zee genaamd Windmolens, de groene landerijen volgegooid met zonnepanelen, de boeren hun jarenlange zware werk om iedereen te kunnen voorzien van gezonde voedsel, afgepakt, bossen die gekapt worden, waarom? Omdat er een idioot zegt dat er een klimaatcrisis die er nooit was, maar nu is er een heel groot probleem!! Ons land is vergiftigd via land ter zee en in de lucht. Vieze vuile smerige psychopaten dat het zijn. En het ergste is nog, wij de burgers, betalen deze afbraak van Nederland allemaal zelf, ook nog onder dwang z.g.n voor onze eigen gezondheid en die van onze kinderen. Wanneer is ons geduld op??? Die van mij al heel lang!!

Rob Vis
Rob Vis
1 jaar geleden

Raar als men beweerd dat de zeespiegel door opwarming stijgt.

Kees
Kees
1 jaar geleden

Heel simpel er moet water schaarste worden gecreëerd,als straks die plekken verzilt zijn hebben ze een zoetwater probleem gemaakt ,net zoals de boer en akkerbouwers de tuinders,kortom de voedselketen vernietigen om hongersnood te veroorzaken.dee redding komt dan van Bill Gates want die heeft bijna alle goede landbouwgronden gekocht in Amerika dan mogen we GMO zooi eten dat zwaar verontreinigd is met landbouw en ander gif ,alles voor depopulation.de wereld is gek geworden en de lemmingen lopen zo de afgrond in.

Willems
Willems
1 jaar geleden

Duinen zijn alleen geen dijken.

Grens
Grens
1 jaar geleden

Ze weten zoveel niks dat ze daardoor denken iets te weten en daar ook heel blij mee zijn want we krijgen er de zakken mee vol dus hiep hiep hoera ,ik als dienaar zal voor de leugen buigen en uwe wens M.Rutte zal ik met heel mijn hart vervullen in hele slechte tijden en nadien hopen wij dat het dan nog slechter er aan toegaat met de samenleving van Nederland lang leve de koning .

Soesman
Soesman
1 jaar geleden

Door Klimaatverandering gaat volgen Wetenschatters de Zeespiegel enkeleneters stijgen. Met het maken van de gleuven maakt u voorbereidingen voor een WATERSNOODRAMP. Eerst moesten de duinen verhoogd of verstevigd worden en nu maakt u er gleuven in, kapt bomen en haaltstruiken weg. Deze denkwijze begrijp ik niet en Vele Nederlanders met mij.

Fratsenpats
Fratsenpats
1 jaar geleden

Goh, wat erg zeg, dat kale gebieden vergroenen door dat vre-se-lijke stikstof. Al die planten en bomen… zoooooooo slecht voor het klimaat.
Nee, dan liever geinige mini-saharaatjes overal.

De duinen afbreken voor een waanidee. En straks mogelijk een nieuwe watersnoodramp, met alle gevolgen van dien?
Nee echt. Geweldig plan. 😛

Als er iets wél goed is voor het verminderen van de opwarming van deze planeet, is dat veel groen en veel bossen.
Dus die biomassa-bomencrematoria mogen ook zo snel mogelijk de nek omgedraaid worden.

Peter
Peter
1 jaar geleden

De term, duin belopen is zeewering slopen is nu zeker achterhaald!?

Els nieboer
Els nieboer
1 jaar geleden

Door het draaien van de wind in die kerf, wordt het gat juis groter. Kijk maar hoe het werkt in De Slufter op Texel

Back to top button
105
0
We lezen graag je reactie!x